bmw_r1300gs_cartec




Výměna spojky

  • 0

    18.2.2020 od Bigbucek

    Čau, chci se zeptat chystám se na výměnu spojky začala prokluzovat při studeným motoru, dle informací původního majitele motorky je tam stále první spojka. Motorka má najeto 55 tisíc, dotaz zní mám objednat rovnou i pružiny? a jestli mám raději objednat i těsnění pod víko? nebo se tam dá použít staré? Díky za všechny věcné postřehy Honza

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (6)
  • 0

    22.2.2020 od stčko

    Já vyměnil jen lamely a spojka klouzala 1500km znovu mnělo to být obráceně vyměnit hlavně pružiny když jsem se porovnal s novýma byly o 6mm kratší a to mněl intrudr najeto 41000km.

    Doplnit odpověď

  • 1

    19.2.2020 od Ororo

    Ahoj,
    Rozhodně bych vyměnil i pružiny, když už to budeš mít rozdělaný. Já takhle laboroval taky a napřed vyměnil jenom pružiny a příští rok jsem to rozdělával znovu a měnil i lamely, naštěstí jsem si to měnil sám doma v garáži. těsnění jsem dával nové vždycky(vyráběl jsem si ho sám doma z papíru na výrobu těsnění a potíral ho černým silikonem) .

    Doplněno:

    Já vím, že nemusel, ale jsem ještě stará škola a dřív když se těsnění nenapatlalo z obou stran Hermetikem tak za chvíli teklo.
    Honza

    20.2.2020 od Ororo

    Kdyz jsi to dobastlil tim namatlanym silikonem ze vsech stran, tak to jsi tam to tesneni ani davat nemusel :D

    19.2.2020 od cuir

    ten obrázek tam měl být jenom jednou. Honza

    19.2.2020 od Ororo

    Doplnit odpověď

  • 0

    18.2.2020 od JiriBN

    V každém servisním manuálu k motorce je napsán min. rozměr spojkových pružin tak to porovnej, těsnění dej nový. Pokud to nechceš řešit tak to dej do servisu

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.2.2020 od Skrunch

    Vždycky se mění pružiny a lamely zároveň! Jediné, co se může nechat jsou vymezovací plechy a to v tom případě, pokud nejsou "zvlněné". Plechy jsou však ta nejmenší finanční položka, takže klidně vyměň taky.
    A nezapomeň den před výměnou namočit nové lamely do nového oleje.

    Doplněno:

    Cele je to blbost, krome rady s namocenyma lamelama v oleji.
    Nikde neni napsano, ze musis dat s lamelama i pruziny.

    19.2.2020 od cuir

    Doplnit odpověď

  • 0

    21.2.2020 od ja1

    skouknul bych lamely a ptidal jen plech pod přítlačak,

    Doplnit odpověď

  • 0

    22.2.2020 od kuzmič

    No a já bych kouknul, jak moc je posekaný spojkový koš od lamel...
    V manuálu je minimální délka pružin, změřit....

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist