globalmoto_duben_nolan




Klapání motoru

  • 0

    26.11.2019 od dejvus9

    Ahoj všem,
    Chci si koupit Hondu cb750 sevenfifty a pri zkusebni jizde jsem v opravdu nizkych otackach kolem 900-1200rpm slysel klapani ze spodku motoru. V jinych otackach to nedelala. Motorka byla zahrata. Vsiml jsem si od pohledu jen uvolneneho retezu tak na 4-5cm, coz se mi zda hodne. Motorka jinak nejevila znamky jinych problemu.
    Nevite, cim by to klapani mohlo byt zpusobeno? Muze to byt ten retez nebo je to normalni? Je tu nejaky majitel sevenfifty, ktery zazil neco podobneho?
    Diky moc predem za jakoukoli odpoved!

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    26.11.2019 od Eastrider

    Ahoj!
    Ak to robí aj na mieste, keď stojíš, tak to bude rozvodová reťaz. Robí to aj mne.
    Vymeniť, ale aj so šponovákmi.

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.11.2019 od krokoš

    NESMIEŠ jazdiť pod 3000 ot/min, ničíš motor. Koľko to má voľnobeh? 1200 ot/min? Hlavne nešponuj reťaz, radšej volnejší , najhorší blbec je iniciatívny blbec, hlavne ten čo šponuje reťaz. Keď chceš vedieť, aký má byť správne nastavený, tak demontuj zadné tlmiče, tlmič, alebo ho stlač a uvidíš ako tú reťaz napne pri preperovaní, a vtedy má mať ešte malú vôľu.

    Doplněno:

    4-5cm je fak hodně (aspoň podle mě), vždycky je ale nejlepší si hodnoty ověřit v manuálu pro motorku pak to víš na jistotu ?.
    Já když sem kupoval bike tak měl řetěz šílenej průvěs tak sem se ptal prodejce a on říkal že jelikož váží 120kg a jezdí s přítelkyní tak po nasednuti byl ten pruves správně ?

    27.11.2019 od Korado50

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.11.2019 od Lukyvaran1

    rozvodový řetízek...jinak pokud to neklepe při vyžších otáčkách tak bych nehledal nějakou vuli v motoru.

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.11.2019 od Norik

    Ahoj,mohl by to být napínák primárního řetězu,tím je hnaný startér i alternátor(tuto závadu už jsem řešil)

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.11.2019 od juryna007

    Ahoj, netuším jak moc to klape ale když je to pod otáčkama, tak to trošku klapat bude vždycky.
    Jinak to může být - řetězovka, spojka, napínák, ventil.. Je to těžký

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist