bmw_r1300gs_cartec




Kouřivost při startu

  • 0

    12.5.2019 od Zdenda1976

    Ahoj . Mám malej problém při startu .
    Když např. týden nejezdím a pak nastartuji , tak motorka docela dost kouří , než se motor ohřeje a pak je to dobré.
    Ještě jsem se všimnul , že jak jsou brejle , nebo jak se tomu říká (svody od motoru do vejfuku) , tak tam kape malinko olej.
    Je to vše normální , nebo je potřeba něco dělat ?
    Omlouvám se ale motorku jsem si koupil po 25 letech a už si nic nepamatuju .-)

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    12.5.2019 od Yura

    Jakou barvu má kouř?
    Jestli bělavou, je to v pořádku. Motor se ohřívá a z výfuku jde především pára od vzdušné vlhkosti. Poté to ustane - v pořádku, motor a výfuky jsou ohřáté.
    Jestli je kouř černý, je problém. Patrně požírá olej. Ale to by hulilo furt, i při ohřátém motoru.
    Kapka oleje pod svody - nevím jestli chápu správně....ale je to opravdu olej? Sahal jsi na to? On tam totiž může odkapávat z nějaké netěsnosti právě kondenzát, který vzniká po studeném startu během zahřívání. A ten je často černej jako bota.

    Doplněno:

    Jak říkáš , kouř je bílý .
    A to odkapávání jde od svodu co je blíže k sedlu , malinko to šlo dotáhnout tak uvidím. A když je motor studený jde kouř i odtamtud . myslím že je to asi olej , světle žlutá barva .Jo a chci se zeptat jestli je nutné startovat v tomto počasí na sytič ?
    Jo a sěkuji za tvou odpověd

    12.5.2019 od Zdenda1976

    Jak říkáš , kouř je bílý .
    A to odkapávání jde od svodu co je blíže k sedlu , malinko to šlo dotáhnout tak uvidím. A když je motor studený jde kouř i odtamtud . myslím že je to asi olej , světle žlutá barva .Jo a chci se zeptat jestli je nutné startovat v tomto počasí na sytič ?
    Jo a sěkuji za tvou odpověd

    12.5.2019 od Zdenda1976

    Doplnit odpověď

  • 0

    12.5.2019 od minomonster

    biely . voda
    modry . olej,
    čierny - bohatost
    šedy, všetko možne)))
    kontroluj kvapaliny a uvidiš, čo žere,
    kukni sviečku, ako vyzera. to je ako ekg, stolica a moč, ako u lekara, ked ti bere vzorky)

    Doplněno:

    Když j to VIRAGO 1100, tak bych tam asi vodu nehledal !!! . Jestli něco kape na svody výfuků, je třeba se podívat proč a co to je. Určitě to normální není. A kouř z výfuku - VIRAGO má odjakživa problém se zahřátím motoru, takže u staršího motoru bych takovou reakci při studeným motoru docela čekal. Pokud to ovšem není ve fázi kdy by po pěti minutách nebylo v garáži vidět. To by pak chtělo nějaké řešení.

    13.5.2019 od vajdi217

    No před startem jsem svíčku vyčistil , byla trošku mokrá a černá . po nastartování bez sytiče nebylo po kouři ani památka , tak jsem trošku přidal sytič a pak to až do ohřátí motoru kouřilo

    12.5.2019 od Zdenda1976

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist