globalmoto_duben_nolan




Sekundární řetěz - vadily by 2 spojky?

  • 0

    26.1.2018 od SoudruhJohnny

    Čau, koupil jsem si novej sekundární řetěz čz favorit 130 článků, no jawa jich má mít 128, čili jsem si to spočítal...no a pak jsem to zkrátil o 4 místo dvou, ze samýho vzrušení asi ... pak jsem byl zase vzrušenej že jsem si "vydělal"..
    No ale napadlo mě teda, abych nemusel vyhazovat peníze, že bych tam dal jednu spojku se dvěma článkama z toho uříznutýho konce navíc. Čili by to bylo v pořadí: spojka z původního řetězu-2články s novou spojkou-původní konec řetězu.
    Otázka tedy zní, stojí to za to riziko že by se mi to mohlo zrovna v tomhle místě přetrhnout?
    Teoreticky mě napadá akorát to, že když by se mohla přetrhnout jedna z těch dvou spojek tak se to může zrovna tak stát jako kdyby tam byla jen jedna.. ale radši bych uvítal radu zkušených

    Doplněno:

    sorry za duplicitní příspěvěk, nevim jak se dá smazat :D

    26.1.2018 od SoudruhJohnny

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 1

    26.1.2018 od Jirkahu71

    U jawky bych z toho strach nemel. Spojka nesmi byt nejslabsi misto retezu. S tim je pocitano uz pri konstrukci spojky.

    Doplnit odpověď

  • 1

    26.1.2018 od Lumen

    Ja sem najel skoro 1000 km s asi 4x spojkovanym retezem po koupi a menil sem ho jen preventivne kdyz sem delal vetsi servis.nijak to nezlobilo,takze bych se toho vubec nebal

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.1.2018 od ja1

    když ti vadí spojka tak řetez můžeš snýtovat nýtovačkou

    Doplnit odpověď

  • 0

    31.1.2018 od Newton

    Když jsme na tom ještě krosili tak jsme tam měli i více spojek podle toho jak se přetrhlo nebo jak jsme ladili poměr primáru a sekundáru.
    Minimálně jednu s sebou vozím na cesty.
    Jen pokud dáš do vytahaného řetězu novou spojku může to trochu přeskakovat.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist