bmw_r1300gs_cartec




výměna oleje

  • 0

    18.10.2017 od ja.janos

    Čus potřeboval bych se dozvědět po kolika km se má vyměnit motorový olej,dáváte polosyntetiku?diky za odpověd
    Ještě se musim přiznat,že jsem na k100 1984 jezdil 3000km bez aditiv co se tak mohlo pokazit?pak jsem najel ješte dva tisíce a vypadá to zatim ok mějte se Honza

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    19.10.2017 od kilix

    začni tým, že si stiahneš a prečítaš manuál k svojej moto:
    manuály

    polosyntetika/syntetika sú len marketingové žvásty, dívaj sa na na API a JASO špecifikácie. V manuáli vidím API SE alebo API SF, takže nalej tam kľudne hociktorý z dnešných olejov, všetky vysoko prekračujú API SF.

    Čo sa týka viskozity, tak máš tam túto tabuľku, tak si vyber:


    A aké aditíva??? To myslíš tie sračky ako ceramizer alebo podobné zázračné mastičky Horsta Fuchsa?

    Doplněno:

    tvrdi my,že mám přilívat "olovo"prý to nemá tvrzený sedla jinak díky za odpověd

    21.10.2017 od ja.janos

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.10.2017 od Slávek-TDM

    K100 je v podstate 30 let starej automobilovej motor nalezato. Staci jakejkoliv beznej autovej olej, protoze spojka je sucha a az za motorem. Vymenit staci jednou rocne nebo 10 tisic km a je to naprosto v poradku. Tenhle motor najede s prehledem ctvrt milionu kilometru. Chvili jsem ji mel od kamarada, porad ji ma....
    A co se tyce aditiv, vykasli se na ne. Tankuj beznej natural BA95, jednou za par let vymen palivovej filtr a uzivej si jizdu na cihle.
    Par udaju z DB:

    Gabelöl pro Holm:
    330 ML SAE 5W
    Motoröl ohne Filter:
    3,5 L SAE 20W-50
    Motoröl mit Filter:
    3,75 L MIN. API SF
    Getriebeöl:
    850 ML SAE 90 GL-5
    Bremsflüssigkeit:
    DOT 4
    Endantriebsöl:
    260 ML SAE 90 GL-5
    Betriebsstoff:
    22,0 LITER
    Kühlflüssigkeit:
    3,2 LITER

    Doplněno:

    tvrdi my,že mám přilívat "olovo"prý to nemá tvrzený sedla jinak díky za odpověd

    21.10.2017 od ja.janos

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist