globalmoto_duben_nolan




Na kolik foukáte zadek?

  • 0

    7.5.2017 od dadanek1999

    Zdarec hoši, taková teoretická, diskutabilní otázka - na kolik foukáte (a jakou) zadní pneu? Vím, častá otázka, ale většinou podaná obecně a tak nějak nevím co s tím Mám Mitas E07. V příručce se uvádí jako jedna z pneu Metzeler Enduro Sahara, což je řekl bych použitím v podstatě ekvivalent k E07. No a starej manuál udává při zatížení menším jak 97,5kg 1,5 atmosféry a při zatížení větším jak 97,5 kilo 2 atmosféry. Česká příručka udává do 97,5 1,5 atm. a nad 2,25 atm. No a novej manuál udává pro všechny zatížení 2,25 atm., co z toho si mám sakra vybrat?

    Jsem lehkej (+/- 60 kilo podle toho jak se najím ), takže žádná velká zátěž. Baťůžek budu brát spíš vyjímečně, kdybych s ním jezdil furt tak tam prdnu 2,25 a neseru se s tím, ale takhle trochu váhám, no.
    Na Simsonu jsem vždycky foukal zadek taky podle příručky na 1,8 a vím, že když jsem tam dal jednou cca 2,2 tak mi dost nepřijemně uskakoval na nerovnostech. Proto se ptám na vaše zkušenosti, jak foukáte, jak se to chová. Vepředu mám podle příručky 1,5 atm. a OK.

    Budu rád za každou zkušenost, dík

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (6)
  • 1

    8.5.2017 od Michaelgelo

    Já mám pneu Michelin Anakee 3 a zadek mám na 2,1 a předek 1,5. Teď jsem za tři dny najel 1109 km a super gumy, opravdu drží na jakémkoliv povrchu.

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.5.2017 od Merhaut

    Foukej podle povrchu, pneu a příručku neřeš . Jinak foukám zadek 1-1,8, předek 1-1,6.

    Doplněno:

    Tak jsem to dnes projel, při 2 atm. se to zdálo OK. Ale asi ještě trochu upustím, měkčí guma bude fajn a přehřívání snad nehrozí... Díky za odpověď

    8.5.2017 od dadanek1999

    Přesně tak, při 2 už jsem měl pocit, že jedu na silničním kole s galuskama :)

    8.5.2017 od Merhaut

    Předpokládám tvrdý na asfalt, měkký na terén?

    7.5.2017 od dadanek1999

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.5.2017 od bolux

    taky mám 07 a naloženej s baťohem jsem fouknul na 2atm oboje a předek byl možná moc, ale mám nafouklý i vidle na 1.5. Být tebou tak to nechám na 1.5-1.8

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.5.2017 od mariano

    na smíšený provoz terén/silnice, kde to ani na jednom povrchu nebudeš rvát na doraz, foukej cca 1,6

    když pojedeš jen po silnici, foukej na 2

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.5.2017 od technick

    Na vidle je 1,5 hodně, tam má být atmosférický tlak, mě tam vyhovovalo 0,5, jinak jsem jezdil po silnicích Michelin Anakee a foukal někam ke 2,0, mě přišlo, že to při nižším tlaku plave, vážím k 80 kilům

    Doplnit odpověď

  • 0

    15.5.2017 od Pepé81

    Na pneumatice je předepsaný tlak uvedený (za studena)... Foukal jsem vždy podle toho a O.K.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist