bmw_r1300gs_cartec




Šponování řetězu

  • 1

    10.8.2016 od pedrofz8

    Ahoj všem, poprvé řeším šponování řetězu CB 1000r. Našel sem postup ale nedaří se. Kdyz povolim zajišťovací šrout (hlava šroubu 17) má se pomocí specialního klíče otáčet čím si tesne za rozetou. To bych zvládl ale nejde s tím otočit ani na jednu stranu. Poradí někdo prosím?

    Doplněno:

    Vyřešeno. Pokud to nejde je lepší to rozebrat než rozhejbávat. ten excetr má kluzná ložiska hliník na hliník. Pokud se tam dostane bordel (muj prípad) každy otáčení je horší a horší..
    Postup jednoduchej, sundat kolo povolit stredovou matici, jednu segrovku a jde to celý ven. Stojí to za to.
    Zručnej človek 2-3 hodinky práce.

    13.8.2016 od pedrofz8

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    10.8.2016 od Paura19

    Přesně jak je na straně 109 obrázek v manualu, spešl klíčem ve tvaru závorky uchyť za ozubené kolo (obdélníkové zuby) na ten klíč nasaď násadu, aby jsi měl dostatečnou páku. Pak stačí otočit.

    Jestli ti to nejde tak se obrať na servis

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.8.2016 od maxx101

    Někdy je to trochu boj s tím hnout Hlavně je potřeba mít ten klíč, co na to má být, aby ti nevyskakoval ze zubů (měl by kopírovat to ozubený kolo, ale dá se použít nějakej podobnej) , já když jsem koupil motorku, tak jsem ho k ní neměl, jen ten na zadní tlumič (je podobný, ale s tím to neuděláš). Nicméně, pokud máš ten správný, tak jak psal Paura, chce to násadu. Bez ní to jen s tou krátkou rukojetí moc nejde, pokud je to zatuhlý Každopádně, jakmile s tím otočíš, tak je dobrý párkrát to pořádně pootáčet oběma směry (v tom jednom samozřejmě co ti dovolí řetěz ), ať se to rozhejbe. A až budeš měnit řetězovku, tak klidně rozdělat, vyčistit a trochu máznout, pak ti to příště půjde snáz. Tak snad se zadaří

    Doplněno:

    Není vůbec zač

    11.8.2016 od maxx101

    Díky. Postup mam dobrej jen je to zjevně zatuhlé. Radeji se zeptam než abych za neco rval :) Díkes

    11.8.2016 od petanekYY

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.10.2020 od Zbynouš49

    Čusík chlapáci, chci si koupit klíč na dotahování řetězu, ale mají u něho uvedený, že je to od roku 2009-2012 a já mám 2008. Bude to asi totožný, né? Vím a díky za odpověď

    Doplnit odpověď

  • -3

    10.8.2016 od Kawa75

    ty se na to radši vyser a zůstaň u koloběžky

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist