globalmoto_duben_nolan




VFR750F: Klepe - karbecy, ventily,...?

  • 0

    4.6.2015 od Hrabosh

    Zdarec,

    snažím se sprovoznit svoji VFRu. Loni, když jsem ji ukládal ke spánku do stodoly, tak při přidání plynu jakoby klepaly ventily. Říkal jsem si, že mají asi už velký vůle a že to před sezonou sešteluju. Ted jsem je teda přeměřoval a sací jsou OK a ventilový mají skoro všechny 0.30, zatímco správná hodnota je 0.25+/-0.03 ... takže mimo limit, ale jenom trochu. Taky se mi zdá, že byla líná v nižších otáčkách...
    Rozdělal jsem i karbecy, že je vyčistím. Ale vypadají čistě, nikde žádný úsady ani svinstvo.

    Co může spůsobovat to klepání a lenost? Že by ta vůle? ( když ne o moc) Může být špatná hladina bnzínu v karburátorech? Taky byl dost jetej vzduchovej filtr...muže to mít vliv?

    Nebo to může být něco horšího? To klepání se pomalu ozývalo už předminulou sezonu, ale jen když jsem dost přidal plyn na vysokej kvalt. S časem se to posunulo tak, že stačí toho plynu přidat míň a klepe to,

    Jako jezdit se s tím dá, ale znervoznuje me to a rád bych to opravil.

    Díky,
    Z.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    5.6.2015 od owenovic

    Ahoj, možná bych to nechal přeměřit v nějakém servisu. Já měl motorku jednou v suzuki a taky jsem se na to ptal a ten jeden hlavní mechanik mi říkal,že hondy na toto trpí. Jinač mi se trošičku ozývá spojka,že to taky trošičku klepe a jde to od motoru.Ale na jízdní vlastnosti to nemá vliv. Mi říkal ten mechanik ,že i tuto závadu opravovali u transalpa,že mu to klepalo a za rok mu to dělalo znova. Je to takový nešvar asi. Jinač co se týče té lenosti ,můžeš mít starší svíčky, nebo zanesenou hadici ke karbecu,taky ten filtr pokud je hodně zanesený ,tak ti to dělá svééé.

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.7.2015 od Hrabosh

    Hotovo. Karburátory jsem vyčistil a motku složil, ale po nastarování se pohybovalo šoupátko jen na jendo karburátoru. Vzal jsem tedy starej kompressor z ledničky a nasadil na nej hadičku, na konec měděnou trubku a tím jsem "profoukával" ten kanálek, co vede podtlak za membránu ... po několika pokusech se hýbaly všechny 4. Pak jsem to zesynchronizoval pomocí 4 flašek od Friska, naplněných kapalinou a pospojovaných hadičkou (tzv. Friscoměr) a ted to jede jak vzteklý!! Málem jsem na to měl i úřední doklad, jak to dobře jede, ale naštestí jsem si kluků šikovnejch v Passatu všiml včas

    Doplnit odpověď

  • 0

    2.8.2017 od tomíka46

    Hele taky mi klepala na ventilech,spíš jako cvakala,vetší vule na 8 ventilech..udelal jsem,cvakaní prestalo a bylo to o dost znát na vykonu)Ted líta jak za mlada)

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist