Testujeme motokrosové KTM 2019
Text: Vláďa Novotný | Foto: Vláďa Novotný | Foto: KTM | Zveřejněno: 23.5.2018 | Zobrazeno: 9 955x
Rakouská KTM právě přestavuje motokrosové devatenáctky a naše redakce si je už zítra vyzkouší na tréninkové trati devítinásobného mistra světa Antonia Cairoliho. Podle slov šéfa offroadové sekce Joachima Sauera není na nových motokrosech změn až tolik, nicméně dvouhodinová prezentace naznačila, že tomu je právě naopak.
Motokrosové devatenáctky zaznamenaly inovace po všech stránkách a za zmínku stojí například rám, který je zhruba z padesáti procent nový a to hlavně v oblasti krku řízení. Zapracovalo se také na motoru, konkrétně převodovce a spojce, ale i šasí. Motokrosové kačeny jsou o chlup užší v oblasti nohou i nádrže a dostaly jinak tvarované sedlo s novým povrchem včetně silikonových proužků. Drobné vylepšení se dotklo také pérování WP, které i nadále využívá přední vzduchovou vidlici.
Kompletní dospělá motokrosová řada znamená tři dvoutakty 125 SX, 150 SX a 250 SX a tři čtyřtakty 250 SX-F, 350 SX-F a 450 SX-F. Na trati bychom si měli vyzkoušet každou z nich, stejně jako to udělají star motokrosového světa Antonio Cairoli, Ryan Dungey a Jorge Prado.
Pro vás se opět nabízí možnost napsat on-line dotazy, na které se budeme snažit získat odpověď.
Informace o redaktorovi
Vláďa Novotný (Odebírat články autora) - Výška testovacího jezdce: 173 cm
Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Otázky a odpovědi
Zdravím Vláďo a hlavně tu možnost setkání s RD-5 ti vůůůbec nezávidím
...
ale dotaz: SX-F450, bude dál pro EU 4kvalt a jen pro US 5kvalt? Děkuji
PETARDAK> :)) to naprosto chápu! Popovídali jsme a je to moc fajn chlapík, stejně jako Cairoli. Ano, 450 SX-F má i nadále čtyři kvalty pro EU trh a pět pro US trh. Díky za dotaz!
Ahoj :)
Když píší že zapracovali na převodovce a spojce, myslíš že budou odstraněny destrukce převodovek slabších modelů 125/250 jak tomu bylo u těch minulých ? :)
Děkuji
Ahoj prihodape, dík za otázku! Převodovky dvoutaktů nově vyrábí značka Pankl, která dodává komponenty také pro stroje MotoGP a F1. Technologie i materiály by měly zmíněné problémy eliminovat a zaručit tak maximální spolehlivost a životnost.
Ahoj,
proč sx 2T stroje stále nemají také systém vstřikování TPI ????
Sirr, moc díky za dotaz! MX dvoutakty fungují dobře s karburátorem, netlačí je homologační limity, a proto se po této stránce nic měnit nebude. Jedním z hlavních důvodů je také cena TPI, což by se podepsalo na výsledné ceně motokrosových mašin. Nicméně možnost TPI tu je, ale u sériových MX mašin se zatím neobjeví.
Zvuk startéru - pořád je to jako byla v motoru vysypaná pětistovka hřebíků, nebo už je to kultivovanější? :) Třeba jako u Yamahy.
:) Když jsem si přečetl Tvůj dotaz, šel jsem ke kačeně a zkusil ji nastartovat. Za mě normální zvuk startéru... popravdě, do této chvíle mě ani nenapadlo se nad zvukem startéru pozastavit :) Dík za postřeh a dotaz Tommassone!