globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: změření radarem bez zastavení policií
 
10.9.2021 v 11:12
Pokud policie změří radarem překročení rychlosti  (a má spz vozidla, protože radar byl patrně vybaven záznamovým zařízením, které ovšem nenatočilo obličej řidiče), ale nedojde k zastavení a ztotožnění řidiče, i když  kus za radarem stál u silnice další policista, co je možno dále očekávat? Pošlou pouze výzvu k zaplacení pokuty, a nebo odeberou i body, případně si udělají poznámku k počítání, protože přestupek už spadá do kategorie odebrání ŘP na 1-6 měsíců v případě, že byl spáchán dvakrát v průběhu 12ti měsíců? (překročení rychlosti o více než 30km/h mimo obec)
Díky
Je to napsáno tak kostrbatě, protože se jasně jedná o hypotetický případ

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) změření radarem bez zastavení policií

11.9.2021 v 23:02 | Nahoru | #1
Číkus> O správním řízení není sporu.

Já vycházím z přesné formulace právního předpisu.

1. Objektivní odpovědnost lze uplatnit jen u přestupků, které lze řešit na místě. Taxativně vymezeno. Tedy nelze uplatnit u přestupků, které lze řešit pouze ve správním řízení.

2. Rychlost nad 40/50 nelze řešit na místě, nelze tedy aplikovat objektivní odpovědnost provovatele vozidla.

3. Při klasickém správním řízení můžeš odmítnout vypovídat. Protože nelze uplatnit objektivní odpovědnost, nelze udělit sankci při nezjištění viníka na základě objektivní odpovědnosti provozovatele vozidla.

4. Není zjištěn viník, bude odloženo.

Hádat se nechci. Je to diskuze a tohle je můj právní názor. Pokud bude spolehlivě vyvrácen například výsledkem správního řízení v podobném případě, rád svůj názor upravím.

Naposledy editováno 11.09.2021 23:03:34

(reakce na) změření radarem bez zastavení policií

11.9.2021 v 23:10 | Nahoru | #2

jandaxx píše:
1. Objektivní odpovědnost lze uplatnit jen u přestupků, které lze řešit na místě. Taxativně vymezeno. Tedy nelze uplatnit u přestupků, které lze řešit pouze ve správním řízení.


Tohle není pravda. Jen u přestupků, které lze řešit (příkazem) na místě se zasílá nejprve výzva k uhrazení určené částky. Objektivní odpovědnost provozovatele se zde ale použije.

edit: Za jaké typy přestupků je odpovědný provozovatel je definováno v § 125f(2) ZPPK.

§ 125h(1) ZPPK určuje, za jakých okolností je správní orgán povinen zaslat provozovateli nejprve výzvu k uhrazení určené částky. V případě, že se jedná o přestupek, který nelze řešit příkazem na místě, se tento § vůbec neaktivuje.

Naposledy editováno 12.09.2021 00:02:13
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist