globalmoto_duben_nolan




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Textilní moto bunda - výběr - zkušenosti - značky - materiály
 
5.11.2017 v 14:20
Zdravím.

Po helmě, kterou jsem měni na jaře a jsem spokojen, nadešel čas vyměnit výhledově i bundu.
Již přes 10 let mám bundu Padana Desert, vydržela skutečně moc a osvědčila se mi i světlá barva,
nicméně odešla klimamembrána, a protože jezdím takřka denně a celoročně, tak mi vadí to,
že bunda začala promokat a ačkoli vnější plášť bundy je i po pár pádech, kdy mi zachránila kůži stále
OK, tak vnitřní část je značně opotřebená, zip na konci sil a léga už moc nedrží na sucháči... Prostě má
bunda jako celek odslouženo....

Potřeboval bych tedy novou.

Prostudoval jsem i zde umístěný článek na téma textilního oblečení.

K požadavkům, vnější plášť Padany byl uváděn jako 100% polyamid, nechci nic horšího, co jsem koukal v nabídkách, u bund i kolem 3-4000kč je stále polyester, ventilační průduchy se mi velice osvědčily, takže ty chci taky, chci pochopitelně nepromokavou klimamembránu a nakonec dobrou zimní vložku. Uvítal bych si světlejší barvu, v létě se to hodí a v zimě je to jedno...

Takže shrnuto:
Delší provedení pod pas (cestovní/cestovní enduro provedení)
Plášť 100% polyamid nebo lepší, polyester ne.
Klimamembrána
Účinná ventilace
Zimní vložka
Pokud možno jiná než černá barva - ale to už neberte jako zásadní parametr.

Nejdříve jsem pro dlouhodobou spokojenost chtěl koupit zase Padanu, jenže ta už se u nás neprodává - podle informací z netu asi 5 let.... nástupce je prý MBW, ale tam se mi nelíbí polyester jako vrchní materiál a v ostatních značkách mám hokej, nevím co od koho čekat.

Rád bych tedy znal vaše zkušenostui co je dobré a co nikoli, z čeho to je a kolik to tak stojí, kde se to dá vyzkoušet....

K penězům - podle toho co jsem viděl to asi nebude méně než 5kkč, uvidíme co vyplave na povrch, ale kolem 8kkč bych chtěl mít strop, snad to bude stačit na dobrou věc.

Předem děkuji za vaše podněty a doporučení.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Textilní moto bunda - výběr - zkušenosti - značky - materiál...

14.11.2017 v 16:29 | Nahoru | #1

kratkej01 píše: pech.>
Bych si počkal vypadá to zajímavě

Už při prvním zachycení slova nanovlákno, vyrobeného tady v Liberci, jsme zbystřili. Když jsme na začátku roku 2016 kontaktovali firmu Nanomebrane, která používala nanovlákna z Liberce pro své látky, neměli ještě vhodnou látku pro naše účely. Na konci roku už ji měli, ale měli už také firmu, které ji budou dodávat… takže smůla. Jenže my to nevzdali, na začátku roku 2017 to bylo jinak. Oni chtěli vzorky látek, ale nic dál už se nekonalo a tak jsme si mohli plácnout my. Hned objednáváme první vzorky látek a okamžitě šijeme první komplet pro naše testovaní… to je jaro 2017.

A co že je to za zázrak? Nebo, co že je na tom vlastně tak zajímavého?

Tak především NANOVLÁKENNÁ MEMBRÁNA
Díky unikátní nanovlákenné struktuře s průměrem vláken do 150 nm má nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE na 1 cm2 o 25 % více pórů než mikroporézní membrány a díky tomu je schopna docílit unikátních vlastností, kterým nemohou konkurovat žádné jiné membrány na světě. Není tajemstvím, že nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE je velmi podobná lidské pokožce a díky tomu se může pochlubit extrémně vysokou paropropustností, neboli schopností odvádět tělesnou vlhkost od pokožky člověka do vnějšího prostředí. Paropropustnost dvouvrstvého laminátu s nanovlákennou membránou je od Ret 0,89. Navíc je nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE 100% větruodolná s extrémní hydrostatickou odolností.

Tak tohle zní zajímavě, ale funguje to opravdu tak ?
První komplet jsem osobně testoval cca 7měsíců, velice intenzivně, za všech podmínek, někdy i dost extrémních, co se týče moto použití. Velmi těžký offroad, bahno, no hodně bahna! Byly v tom nejen naše amatérské rally, které jezdíme, bylo v tom najíždění Krocana, což je několik víkendů v offu, byla v tom silniční dovolená, byla v tom Ukrajina (hard core Enduro ) prostě jsem v ničem jiným nejezdil. No, najel jsem v tom okolo 5tis km, protože se mi to opravdu líbilo. Nepotil jsem se, o hodně méně jsem letos používal dres. Možná i záměrně, abych si to vyzkoušel, nevím. Když bylo potřeba, byl jsem v suchu a to jsem si užíval.. hlavně na Ukrajině, když nám pršelo i vodorovně a foukal silný vítr k tomu. A čeho jsem si všiml? Byl jsem pořád tak nějaký nezvykle čistý.

Nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE je nejen vysoce hydrofobní, díky čemuž má tak vysoký vodní sloupec, ale navíc je vysoce oleofobní. Na povrch nanovlákenné membrány NANOMEMBRANE je nanesena tenká vrstvička nanočástic, čímž se vytvoří tzv. lotosový efekt, který zabraňuje znečištění unikátních pórů a tím zabraňuje zhoršení excelentních vlastností nanovlákenné membrány NANOMEMBRANE. Navíc ta samá technologie je použita i na vrchní tkaniny a pleteniny, ke kterým je nanovlákenná membrána NANOMEMBRANE nalaminována a díky tomu nejen nečistoty nemají šanci ulpět na povrchu tkaniny či pleteniny.

Takže materiál se osvědčil. Navíc je lehký, tenký, prostě příjemný. Pro první řadu našich kompletů jsme zvolili trilaminát s parametry: vodní sloupec 23 000mm (Goretex Pro Shell má 28 000mm) což jsou hodnoty naprosto převyšující běžné potřeby. Ale co je nejdůležitější, parametr prodyšnosti je Ret: 3,5 Pa.m2.W-1 (Goretex Pro Shell má 5). Zde platí, čím menší Ret, tím lepší prodyšnost. Goretex Performance Shell má 6. Vidíte, že se nebojíme porovnávat s tím nejlepším, co se používá.

Není to Cordura. Ne není. Přesto se to nikde neprotrhlo, neprořízlo, žádné větve, ostružiny tomu nevadí. A kde je potřeba tak jsme to vyztužili. Třeba celá vnitřní strana od kolen dolů je kůže. Offrouďáci nejlépe vědí, kde kalhoty nejvíce trpí. Spoustě lidí vadí Cordura pro svou tuhost, těžkost. U trilaminátu se tyto vlastnosti násobí. My jsme vyšli z materiálu určeného pro outdoor a army, tedy se zvýšenou odolností, ale hlavně s dobrým parametrem Ret a vysokým vodním sloupcem.
Samozřejmě klademe velký důraz na ventilaci, pohodlí a také skladnost. Jezdím v chráničové košili, používám Ortemu, takže pokud je hezky a hodně teplo, bundu bez chráničů zmačkám pod síťku nebo do rolky, a zabere fakt málo místa. Do 20l rolky se mi vejde jak bunda, tak kalhoty a ještě lahev s 2l piva, crocsy a buřty.

Chrániče ve standartu budou Level 2. Možno použít volitelně D3O nebo Forcefield.
Cena: Bundy z laminátů (goretexových) se pohybují od 20tis do 30tis CZK. Kompletů 40 - 50tis.
Bunda Nanomebrane Rockway 11 999,-Czk
Kalhoty Nanomebane Rockway 7 999,-Czk
Dostupnost: Listopad 2017
cestováni na moto - to je vášeň
12GSA --->LC8 990R--->KTM 950SE
ROCKWAY, REVIT, AXO, ICON, KLIM, TWALCOM, Kriega, Thor, SiDi, xVision, Motion Pro, Giant Loop, Rotopax, RockStraps,SafariTank Pivot Pegz,Olympia moto sport ...
www.rockway.eu
www.twalcom-czech...
http://www.facebo...ockwayShop
Revitshop.cz



to je nějaký příběh, nebo se něco chystá? Na stránkách nic nevidím

(reakce na) Textilní moto bunda - výběr - zkušenosti - značky - materiál...

14.11.2017 v 21:28 | Nahoru | #2
Palomoto>
Psal to Pardál na stránkách BMW GS
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist