globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Textilní moto bunda - výběr - zkušenosti - značky - materiály
 
5.11.2017 v 14:20
Zdravím.

Po helmě, kterou jsem měni na jaře a jsem spokojen, nadešel čas vyměnit výhledově i bundu.
Již přes 10 let mám bundu Padana Desert, vydržela skutečně moc a osvědčila se mi i světlá barva,
nicméně odešla klimamembrána, a protože jezdím takřka denně a celoročně, tak mi vadí to,
že bunda začala promokat a ačkoli vnější plášť bundy je i po pár pádech, kdy mi zachránila kůži stále
OK, tak vnitřní část je značně opotřebená, zip na konci sil a léga už moc nedrží na sucháči... Prostě má
bunda jako celek odslouženo....

Potřeboval bych tedy novou.

Prostudoval jsem i zde umístěný článek na téma textilního oblečení.

K požadavkům, vnější plášť Padany byl uváděn jako 100% polyamid, nechci nic horšího, co jsem koukal v nabídkách, u bund i kolem 3-4000kč je stále polyester, ventilační průduchy se mi velice osvědčily, takže ty chci taky, chci pochopitelně nepromokavou klimamembránu a nakonec dobrou zimní vložku. Uvítal bych si světlejší barvu, v létě se to hodí a v zimě je to jedno...

Takže shrnuto:
Delší provedení pod pas (cestovní/cestovní enduro provedení)
Plášť 100% polyamid nebo lepší, polyester ne.
Klimamembrána
Účinná ventilace
Zimní vložka
Pokud možno jiná než černá barva - ale to už neberte jako zásadní parametr.

Nejdříve jsem pro dlouhodobou spokojenost chtěl koupit zase Padanu, jenže ta už se u nás neprodává - podle informací z netu asi 5 let.... nástupce je prý MBW, ale tam se mi nelíbí polyester jako vrchní materiál a v ostatních značkách mám hokej, nevím co od koho čekat.

Rád bych tedy znal vaše zkušenostui co je dobré a co nikoli, z čeho to je a kolik to tak stojí, kde se to dá vyzkoušet....

K penězům - podle toho co jsem viděl to asi nebude méně než 5kkč, uvidíme co vyplave na povrch, ale kolem 8kkč bych chtěl mít strop, snad to bude stačit na dobrou věc.

Předem děkuji za vaše podněty a doporučení.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Textilní moto bunda - výběr - zkušenosti - značky - materiál...

6.11.2017 v 09:00 | Nahoru | #1
puffybodie> Mělo by to být z materiálu se stejnýma vlastnostma jako cordura 600. Popravdě já bych nechtěl spadnout ani v tomhle a ani v rockway, který jsem zkoušel a který mi seděl daleko hůř na moje tělo. Jezdil jsem předtím 10let v kožený kombinéze, 2x se sklouznul v 60ti po asfaltu (silnice a okruh) a naprosto bez problémů. Tady u toho je sice hezký, že to má 500 nebo 600d, který je údajně srovnatelná s výdrží s kůží a že to má chrániče level 1 nebo level 2, ale prostě je to volnej měkkej hadr, kterej se přetočí, posune a nepodrží chrániče na místě. Tím spíš, když je to ještě volnější pro klimamemnránu a teplou vložku.

(reakce na) Textilní moto bunda - výběr - zkušenosti - značky - materiál...

6.11.2017 v 09:19 | Nahoru | #2
karf> To je bez debaty, ze kuze je kuze. Ale za tyhle ceny by melo byt na zakaznikovy chtit alespon nejaky minimalni standard. CE chranice Level 1 je pochopitelne prakticky nic a navic je to z roku 1997 norma. Mame rok 2017,to je o 20 let pozdeji. Proste ve vyrobku ma byt Level 2 by default. Kdyz to umi nekteri za treba 4000,tak proc to nemaji ti za 7000 a podobne. Na nas je proste to pak jen nekupovat a kdyz, tak radeji koupit bazar. 500D nebo 600D je dost rozdil i pri vydrzi pri padu, na 90% a vice procent je to jen na jeden pad oproti kuzi a chranice pokud nesedi, tak se posunou a udela to kdovi co, ale minimalne ten jeden pad to uchrani od silnici lyseje To je to co to ma udelat. Ale opet, kdyz neco stoji 3000, 4000 a vice, tak proste minimum komplet vnejsi vrstva musi byt minimalne Cordura 500D, jinak si to muze vyrobce nacpat nekam a zakaznik mu to tam ma ihned posilat uz na prodejne.

Naposledy editováno 06.11.2017 09:20:54
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist