globalmoto_kveten

Téma: Smrtelná nehoda na okruhu v Brně

21.9.2014 v 09:35

A můžete mi pls někdo říct, jak vypadají u volných jízd ty hromadné starty, jestli je to nějak ošéfený, aby do sebe nevpálili? asi je to blbá otázka, ale přiznávám se, že jsem takhle startovat viděla motorky hromadně jen na ofiko závodech a navíc v televizi.

1 reakcí na tento příspěvek Smrtelná nehoda na okruhu v Brně

22.9.2014 v 15:22 | Nahoru | #1
Dobrý den všem. Ať to tedy ukončíme:

Po startu typu Le Mans se startovní pole bez problémů rozjelo. Zhruba na úrovni boxu č. 22 došlo k drobnému kontaktu mezi dvěma jezdci v první třetině startovního pole, jeden z nich upadl a zůstal ležet na dráze. Část jezdců zpomalila, další nestihli zareagovat a došlo k dalším kolizím. Při nich bohužel byli dva ležící jezdci přejeti.

Na místě byla během několika desítek vteřin první posádka ZS, která zahájila resuscitaci nejvážněji zraněného jezdce. Během dalších několika desítek vteřin přijela další posádka a hasiči, kteří pomáhali spolu s traťovými komisaři stabilizovat těžce zraněné jezdce. Na místo byl povolán vrtulník, jeho posádka spolu s našimi lékaři pokračovala v resuscitaci.

Vše je na záznamu, který - snad pochopíte - nebudeme zveřejňovat. Vyšetřovatelé PČR jej viděli bezprostředně po nehodě a mají jej k dispozici.

Celá událost byla souhrou několika nešťastných náhod. Je nám líto zmařených životů, bohužel i tohle ale k motocyklovému sportu (a spoustě dalších sportů) patří. Na Masarykově okruhu jde o první smrtelnou nehodu po šesti letech. Mezitím si zde skvěle zajezdily desetitisíce motorkářů, kteří se vždy vrátili domů. Snad to tak zase dlouho bude.