globalmoto_kveten




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Pokuta za rychlost
 
29.4.2013 v 10:37
do práce mi přišly fotky z radaru v obci ( 6 měsíců zpět )
překroení na 50 kmh o 18 kmh.
jedná se o firemní vůz, ale jelikož jsme jeli 2 řidiči a "nevím kdo v danou chvíli řidil" na foto to není patrné,jak mohu do protokolu za firmu uvést jméno řidiče,když není z fotky poznat?
odepsal bych at mi doloží fotografie, podle které poznám řidiče a pak uvedu jeho iniciály.
udajně pak dají pokutu firmě,ale řidič nedostane alespoň body.
zkušenost ?

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Pokuta za rychlost

30.4.2013 v 13:04 | Nahoru | #1
hok> tak pane provozovateli, pokud nám nejste schopen určit kdo v dannou chvíli řídil vozidlo, budeme pokutu vymáhat po provozovateli vozidla a to podle zákona 361, přičemž Vám hrozí pokuta až do výše několika desítek tisíc korun, jakožto jste právnická podnikatelská osoba.

ti mají stroj až 100tisíc jako bonus aby nekryli zaměstnance..

přejeme Vám příjemný a hezký den.

smiřte se s tím...

ad: Sig, to tvé tvrzení si řádně dostuduj... Osoba blízká dnes už nefunguje.... můžeš se vyhnout bodové sankci, platit budeš vždy.

Naposledy editováno 30.04.2013 13:08:00

(reakce na) Pokuta za rychlost

30.4.2013 v 13:13 | Nahoru | #2

Kamy píše: hok> tak pane provozovateli, pokud nám nejste schopen určit kdo v dannou chvíli řídil vozidlo, budeme pokutu vymáhat po provozovateli vozidla a to podle zákona 361, přičemž Vám hrozí pokuta až do výše několika desítek tisíc korun, jakožto jste právnická podnikatelská osoba.

ti mají stroj až 100tisíc jako bonus aby nekryli zaměstnance..

přejeme Vám příjemný a hezký den.

smiřte se s tím...

ad: Sig, to tvé tvrzení si řádně dostuduj... Osoba blízká dnes už nefunguje.... můžeš se vyhnout bodové sankci, platit budeš vždy.


A tohle máš odkud milej zlatej?.........jak může firma dohlížet na to kdo zrovna v určitou hodinu řídil?.......firma maximálně může sdělit kdo má dané vozidlo určené k užívání a tím to pro ni hasne......ona svoji povinnost splnila.....a pokud se nepodaří prokázat šoféra,tak je pokuta pro firmu max.10 000kč. Pokud ovšem neuvede uživatele,tak je to až těch 100tis

E:B) Objektivní odpovědnost provozovatele vozidla

Od 19. ledna 2013 se v zákoně o silničním provozu (§ 125f až 125h) zavádí tzv. objektivní odpovědnost provozovatele vozidla, kterou má dojít ke znemožnění častých výmluv na tzv. osobu blízkou při projednávání přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu. Nově bude platit, že v případě, kdy se nepodaří zjistit totožnost řidiče, který se s vozidlem dopustil přestupku, pokutu místo něj zaplatí provozovatel daného vozidla. Podobná úprava funguje v celé řadě jiných států, například ve Francii či Nizozemí a od poloviny loňského roku také na Slovensku. Zkušenosti ukazují, že z dlouhodobého hlediska tato úprava výrazně přispívá ke snížení počtu dopravních přestupků, a co je mnohem podstatnější, i ke snížení počtu závažných dopravních nehod.

Objektivní odpovědnost provozovatele vozidla se týká pouze případů, kdy budou současně splněny tyto podmínky:
1.bude zjištěno porušení pravidel provozu vykazující znaky přestupku,
2.nepůjde o dopravní nehodu,
3.porušení pravidel provozu bylo zjištěno automatizovaným systémem bez obsluhy (např. automatizovaným radarem), nebo k němu došlo nedovoleným zastavením nebo stáním (tj. špatným parkováním), a
4.totožnost řidiče vozidla není známa.

Provozovateli vozidla se uloží pokuta ve výši, která odpovídá pokutě za daný přestupek, jehož se řidič s vozidlem dopustil, přičemž nesmí přesáhnout částku 10 000 Kč. Provozovateli vozidla však nebude možné ani uložit zákaz činnosti, ani mu zaznamenat body v bodovém hodnocení. V zájmu snížení administrativní zátěže zavádí novela možnost rychlé vyřešení věci s provozovatelem vozidla méně formalizovanou výzvou k uhrazení tzv. „určené částky“, kterou stanoví příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností. Uhrazení „určené částky“ může být pro provozovatele vozidla výhodné tím, že tato „určená částka“ bude nižší než pokuta, která by byla provozovateli uložena po provedeném správním řízení v případě, že by na dobrovolné uhrazení určené částky nepřistoupil, a navíc se tím provozovatel vozidla vyhne povinnosti hradit náklady správního řízení.

Provozovatel se bude moci na řidiči, v důsledku jehož přestupku musel pokutu zaplatit, hojit soukromoprávní cestou.

Naposledy editováno 30.04.2013 13:21:36

(reakce na) Pokuta za rychlost

30.4.2013 v 22:46 | Nahoru | #3

Kamy: ...Sig, to tvé tvrzení si řádně dostuduj... Osoba blízká dnes už nefunguje.... můžeš se vyhnout bodové sankci, platit budeš vždy.


Vzhledem k tomu, že to má být 6 měsíců stará věc, tak odepření výpovědi fungovat bude.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist