globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Motor z benzínu na vodu?
4.5.2011 v 21:03
Nejedná se sice o motorku...
Každopádně, přišlo mi to víc než zajímavé. Bohužel jen pro lidi co holdují angličtině .

Q&A k tématu:
jedna webovka druhá webovka





Co vy na to? Nemáte někdo zkušenosti, myslím nějakého kutila co se do tohodle třeba nějak angažoval? Lidská zvědavost nemá mezí, obzvlášť když může brutálně vydělat. =)

Uzavřeno 11.05.2011 v 20:59 uživatelem Frki
Anketa: Zdá se vám to jako:
Hovadina, nefunguje, hoax...du pryč
66%
45
Super věc, to chci!
13%
9
Něco se mě na tom nezdá...
21%
14

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Motor z benzínu na vodu?

7.5.2011 v 18:30 | Nahoru | #1

Slayn píše: Skalda> a nenapadlo tě, že já už tu wikipedii četl několikrát? O tomhle člověku a jeho vynálezu jsem se zajímal už dávno jakožto o celou problematiku alternativních zdrojů energie, takže wikipedii už má skutečně dávno přečtenou, tak nedělej zas tak rychlý závěry....

ja jen, ze v tom clanku na wikipedii se pise o elektrolyze a tys psal "a opravdu se nejedná o elektrolýzu" - o rozklad na jakem principu se tedy jedna?

Slayn píše: Skalda> ... To co píšeš neni pravda, patent se neuděluje za myšlenku, teorie apod. které ze zákona nemohou být patentovány stejně jako vědecké teorie a další výjimky, ale patentovat se smí vynález který je nový, neni pouze vylepšením technologie a je průmyslově využitelný, patent posuzuje odborná komise před kterou musí být dané zařízení předvedeno....

pokud jsi se o toto zajimal uz davno (jak sam pises), vyuziju tve znalosti a zeptam se: Co presne ma Meyer patentovano (v kontextu "auta na vodu") a jak byla funkcnost tohoto merena (narazim na tebou zminovanou prumyslovou vyuzitelnost). Ja jsem si v zaveru toho hesla na wiki precetl spis to, ze soud Meyera obvinil z podvodu na investorech

Slayn píše: Skalda> ... Nejde ani tak o to jestli věřím tomuhle konkrétnímu vynálezu jako spíš celé myšlence, že alternativní a účinějí zdroj energie prostě už existuje a je naivní se domnívat, že za víc jak 100 let lidstvo nezaznamenalo jediný porkok a jsme stále závislí na ropě a pohonných hmotách z důvodů, že nic lepšího neexistuje, to je dost naivní myšlenka : )...

ale me o to jde - diskusi si zacal "Takový levný rozklad vody na vodík a kyslík již existuje delší dobu, vyrobil to a patentoval jistý Stanley Meyer, účinnost vysoce přesahuje 100%...". Abychom si rozumeli, nedomnivam se, ze za 100 let lidstvo nezaznamenalo jediny pokrok, ale taky za tech 100 let nevynalezlo perpetuum mobile (coz ten forichtung od Meyera byt ma).

Slayn píše: Skalda> ... Z toho důvodů, který si napsal se o takové věci nezajímají žádní vědci, nechtějí se zašpinit. Já mám zase otázku, proč věříš tomu, že zákony fyziky tak jak je známe dnes jsou už neměnné? To samé si říkali lidi v době kdy byla Zeměl placatá a středem Vesmíru....

videl jsem nekolikrat v ruznych (zejm. anglickych) dokumentech, kdy seriozni vedec prijel k podobnemu "vynalezu" a pokazde to konci vyvracenim (dokonce mnoho z nich ma podobne vlastnosti - vsimnete si, ze elektricka PM vetsinou obsahuji vysokofrekvencni proudy, vyboje a podobne veci, ktere se problematicky meri - pak lecjaka nevhodna merici metodika dava vysledky, ktere se tvari jako ucinnost > 100%, ale neni tomu tak. Meyer ma zde baterku, ktera napaji ten rozkladovy clanek a tam bych hledal problem v prvni rade - nevsiml jsem si, ze by ji mel dobijenou s alternatoru od motoru )

Slayn píše: Skalda> ... Edit - Wikipedie je zdroj do kterého může psát každý, jako zdroj jí mám rád, ale jak se říká "vocaď pocaď" chce to se držet pořád při zemi když člověk posuzuje hodnotu informací z wikipedie. Ještě mám otázku, ty víš, že je Země "kulatá"? viděl si to na vlastní oči? myslím že ne a přes to tomu hádám věříš. : )

ja mam strizlivost velice rad... o to vic me fascinuje, kdyz o ni mluvi nekdo, kdo veri rozkladu vody s ucinnosti > 100% (bez urazky). To, ze je Zeme kulata s (absolutni jistotou) nevim... je to nanejvys pravdepodobne - mohu treba pozorovat zmeny objektu na obloze nebo se vydat jednim smerem a cekat, jestli se vratim na stejne misto (dokonce ji ani nemusim prejit celou a staci pozorovat zmeny treba na dovolene ve Stredomori ). Zkratka toto sedi na vsechna pozorovani, ktera kdy veda (a ne napr. cirkev) ucinila a leccos z toho si muzes i amatersky overit. Je to dobry priklad, protoze je na podobne urovni spolehlivosti jako to, ze nelze vyrabet z vody vodik a ten nasledne palit s kladnou energetickou bilanci

EDIT: preklepy

Naposledy editováno 07.05.2011 18:43:51

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Motor z benzínu na vodu?

7.5.2011 v 18:39 | Nahoru | #2
Skalda> nech to byt, tohle nikam nevede.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Motor z benzínu na vodu?

7.5.2011 v 19:03 | Nahoru | #3
Skalda> To je ten problém o kterém mluvím, wikipedie píše o elektrolýze, ale Stanley Meyer a měření říkají, že to elektrolýza neni a na základě eletrolýzy by logicky ani nemohl dostat patent, protože elektrolýza patentovat nelze : ) Jak jsem napsal, za má slova bohatě vydá když si o něm vgoogluješ informace, stejně bych dělal jen CopyPaste, to platí i pro ten odstavec dále. Jen připomínám, že nemá patentované auto, ani nějaký jeho pohon, ale ten svůj vynález, není to jak píšeš o patentu na auto na vodu.

To co udělal Meyer ale neni perpetuum mobile, najdi si definici toho pojmu, ten přístroj je závislý na vodě a bez vody nefunguje a zastaví se, perpetum mobile jak jistě víš musí splňovat mnohem náročnější podmínky.

Ještě ke způsobu patentování, copypaste :Podle US zákoníku,titul 35,část II.,kap.10,odst.101 [1]musí být patentované zařízení funkční a využitelné, přičemž udělení patentů inkriminovaného typu závisí na úspěšné demonstraci funkčního prototypu vynálezu před nezávislou Patentovou revizní komisí. Opravdu to neni o rozdávání patentů každýmu troubovi.

Takových jem viděl také, ale u Meyera vědci potvrdili i to co on říká, potvrdili že nejde o elektrolýzu a další aspekty jeho vynálezu, jenže to pro tebe asi nebude mít váhu stejně jako pro mě nemá váhu co píše wikipedie : ) Co se týče vědců, jednalo se o Griffinovu komisi. Stanley Meyer používá proud v řádech miliampéru, to opravdu neni moc, zatímco elektrolýza potřebuje o fous víc : )

Možná si nerozumíme, účinnost neni 100%, to jsem použil pouze pro vyjádření pokrytí vlastní spotřeby, samozřejmě tam musí být přebytek aby to bylo efektivní, takže účinnost je nad 100%, takže si to špatně pochopil, 100% znamená dokážu uživit sebe, ale už neumím nic navíc a účinnost Meyerova vynálezů je opravdu vyšší než 100%, alespoň podle dostupných informací.

Doporučuji link, jedno z mála videíí na tohle téma v češtině, až si budeš říkat, že nelze získat energii z ničeho, zamysli se nad vesmírem : )

Ohledně kulatosti, to si moc důkazů nepředložil, to je samé kdyby, mohl bych, ale v podstatě žádný důkaz na vlastní oči nemáš, jen to co je ti předloženo, tak se nad tim zamysli až někomu zas řekneš "jak tomu můžeš věřit, když si to neviděl na vlastní oči"

http://www.mojevideo..._ide_to_na_vodu.html

Meyer je až na konci, předtím je ještě několik dalších pohonů a např. Nikola Tesla se svou energiíí z "ničeho"

Skalda - nečekal jsem že se začne urážet/rejpat, takže to asi zabalíme ne? Ty podle tvý teorie tomuhle neuvěříš taky už z principu, protože prostě nechceš, takže to bychom měli a než zase začneš nějak rejpat, tak to radši skončim, neznalost základních pojmů mi trochu napovídala, že to asi nebude mít cenu a ono to tak asi bude : )

Naposledy editováno 07.05.2011 19:11:59
Téma je zamknuto


TOPlist