WSBK Portimao – Superpole a první závod v Algarve vyhrál Rea

MS Supersport 300 – Závod (1) - 10kol

Po startu si vedení udržel Yuta Okaya (Kawasaki MOTOPORT), ale už ve druhém kole skončil na zemi, takže se rozplynul sen o hezkém umístění. Závod vedla Ana Carrasco (Kawasaki Provec WorldSSP300), kterou následoval Jeffrey Buis (MTM Kawasaki MOTOPORT) a s mírným odstupem Mika Perez (Prodina Ircos Team WorldSSP300). Bohužel spadl Oliver König (Freudenberg KTM Junior Team), který tam byl sestřelen Orradrem a dostl pořádnou ránu na střed motorky.

V polovině závodu jela na špici Ana Carrasco, ale těsně za sebou měla Nizozemce Buise, třetí Scott Deroue (Kawasaki MOTOPORT) ztrácel na vedoucí dvojici téměř tři sekundy. Těsně za třetím Holanďanem jel Brit Tom Booth-Amos (RT Motorsports by SKM – Kawasaki), Bruno Ieraci (Kawasaki GP Project), který havaroval na cílové rovince a závod zastavili červenými vlajkami čtyři kola před koncem.

Závod následně ukončili., takže vyhrála Ana Carrasco, druhé místo má Jeffrey Buis a třetím jezdcem v pořadí je Tom Booth-Amos.

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatele.