WSBK Portimao – První závod SBK ovládl Jonathan Rea

MS Superbike – Závod (1)

Start prvního superbikového závodu víkendu se povedl Chazu Daviesovi, který se z dvanácté pozice na roštu vyhoupl až na 4. místo. Výborně se však rozjel také Leon Haslam (Kawasaki Racing Team WorldSBK), start se pak naopak nepovedl Sandro Cortesemu (GRT Yamaha WorldSBK) s Álvarem Bautistou (ARUBA.IT Racing – Ducati), který byl nucen vyjet mimo závodní stopu a klesl až na 17. místo.

V průběhu závodu se na přední příčky postupně posouvali Chaz Davies (ARUBA.IT Racing – Ducati) s Michaelem Van Der Markem (Pata Yamaha WorldSBK Team), kterým patřila po šesti odjetých kolech druhá, respektive třetí příčka. Ve vedení se pak od začátku držel Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK), jenž si rychle dokázal vybudovat náskok více než čtyř sekund.

Jako první skončil v portugalském závodě na zemi Loris Baz (Ten Kate Racing – Yamaha), krátce po něm pak také Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team). Oběma pilotům se povedlo vrátit se na trať, pohybovali se však až na 19., respektive 15. pozici.

V devátém kole se povedlo Topraku Razgatlioglovi (Turkish Puccetti Racing) předjet Leona Haslama, zpět dopředu se pak probojovával také Álvaro Bautista, který se v polovině závodu pohyboval už na sedmé příčce.

Po dvaceti minutách závodu si prohodili pořadí o čtvrtou příčku bojující Leon Haslam a Toprak Razgatlioglu. Šestá příčka patřila Alexi Lowesovi, sedmý Álvaro Bautista na Brita ztrácel 1,004 sekundy.

Druhý muž šampionátu se však průběžně dostal jak před Alexe Lowese, tak později také před Topraka Razgatlioglu. V osmnáctém kole pak sváděl souboj s Leonem Haslamem, před nějž se mu povedlo dostat. Brit se však nechtěl tak lehce vzdát a Álvaru Bautistovi jízdu na čtvrté pozici vůbec neusnadňoval. Příčku těsně pod stupni vítězů si však Španěl dokázal uhájit.

Pro první místo si v úvodním závodu v Portimau dojel Jonathan Rea, druhý skončil Chaz Davies a třetí Michael Van der Mark se ztrátou 6,168 sekundy na vítěze. Bautista skončil čtvrtý, Leon Haslam byl odmávnutý na pátém místě a Toprak Razgatlioglu na šestém. Alex Lowes nakonec projel cílem na sedmé pozici, Sandro Cortese pak uzavřel nejlepší osmičku.

Superbike World Championship – Závod (1)