WSBK Most – Druhý závod vyhrál Redding, Rea zůstává lídrem

MS Supersport – Závod (2)

Do závodu na 19kol startoval z první řady Manuel Gonzalez (Kawasaki ParkinGO Team), Dominique Aegerter (Ten Kate Racing Yamaha) a Philipp Öttl (Kawasaki Puccetti Racing). Druhá řada a Jules Cluzel (GMT94 Yamaha), Luca Bernardi (CM Racing) a Valentin Debise (GMT94 Yamaha). Z třetí řady vyrazil Steven Odendaal (Evan Bros. WorldSSP Team), Niki Tuuli (MV Agusta Corse Clienti) a Can Öncü (Kawasaki Puccetti Racing). Ondřej Vostatek (Compos Racing Team By YART) odstartoval devatenáctý, Jiří Mrkývka (Maco Racing) třicátý.

Ne každý se po startu vešel do první zatáčky, ale ten kdo tam byl první byl Němec Philipp Öttl jehož následoval Dominique Aegerter, Luca Bernardi a Federico Caricasulo. V průběhu prvního kola převzal vedení Švýcar Aegerter, jemuž se dařilo navyšovat náskok. V nájezdu do druhého kola Kevin Manfredi neodhadl své síly a zezadu narazil do Julese Cluzela. Francouz byl hodně naštvaný a do Itala několikrát strčil. Chyboval Steven Odendaal, jemuž po výjezdu mimo trať patřila devátá příčka.

Po pěti odjetých kolech vedl Dominique Aegerter, ale jeho náskok byl na nule, protože těsně za ním byl Manuel Gozalez, který nastavil nový rekord 1'35,621 sekundy. Za rychlým Španělem jel Philipp Öttl a Luca Bernardi. Pátý Federico Caricasulo ztrácel na vedoucí skupinu jednu sekundu. Ondřej Vostatek byl osmnáctý, desetinu za sedmnáctým Švýcarem Prossardem. Jiří Mrkývka jel třiadvacátý, Danny Webb (WRP Wepol Racing) byl čtyřiadvacátý.

Do druhé poloviny závodu najížděl ve vedení Dominique Aegerter, jemuž se povedlo si vytvořit výhodu šesti desetin na druhého Manuela Gonzaleze. Na třetí pozici se posunul rychle jedoucí Steven Odendaal, který dokázal eliminovat předchozí chybu s novým rekordem 1'35,509 sekundy, samozřejmě na úkor životnosti pneumatik. Philipp Öttl jel čtvrtý a byl součástí vedoucí skupiny. Ital Federico Caricasulo vedl druhou tříčlennou skupinu. Za Italem jel Luca Bernardi a Valentin Debise. Ze závodu odstoupil Randy Krummenacher, jemuž se u MV Agusty zatím příliš nedaří. V sobotu Švýcar havaroval, dnes ho zastavila porucha techniky. Ondřej Vostatek byl sedmnáctý, Jiří Mrkývka třiadvacátý.

V patnáctém kole závodu zůstávali v kontaktu pouze tři vedoucí závodníci Dominique Aegerter, Manuel Gonzalez a Steven Odendaal. Čtvrtý Philipp Öttl už ztrácel přes tři sekundy, dvě sekundy za Němcem jel pátý Luca Bernardi, šestý byl Valentin Debise a sedmý Federico Caricasulo, jehož právě Debise u GMT94 Yamaha nahradil. Ondřej Vostatek jel šestnáctý a na body mu scházelo půl sekundy. Jiří Mrkývka již v závodě nepokračoval. Tři kola před koncem Jihoafričan Odendaal předjel Gonzaleze a snažil se dojet Aegertera. Ve vysoké rychlosti havaroval Chorvat Martin Vugrinec, jehož motorka zůstala ležet na okraji dráhy, závod ale pokračoval dál. Do posledního kola najel první Aegerter, Vostatek jel čtrnáctý.

Druhý závod šestistovek v Mostě vyhrál Dominique Aegerter, díky čemuž si upevňuje roli lídra v průběžném hodnocení. Druhý projel cílem Steven Odendaal, který tak zachránil co se dalo, aby si udržel naději bojovat o titul mistra světa. Třetí projel cílem Manuel Gonzalez. Skvěle si vedl Ondřej Vostatek, který si na konto připsal své první světové body za čtrnácté místo v cíli. Jiří Mrkývka závod nedokončil.

Supersport World Championship – Závod (2)