WSBK – Monza, 2. závod

V Itálii, v Monze skončil druhým závodem Superbiků fantastický festival rychlosti. Při vší úctě k džípíčkářům, TOHLE prostě nikdy nepředvedou!

Po startu "by Bayliss", se vpředu usadila stejná skupinka jezdců jako v první rundě.
Po pár kolech bylo pořadí zhruba Haga, Neukirchner, Bayliss, Kiyonari, Kagayama, Xaus, Checa. To zhruba je tam proto, že chlapci byli na pozicích trošku promiskuitní. Kuba byl asi okolo 16. místa.
V pátém kole, během bojů s Xausem a Kiyonarim vyjel Kagayama nejprve do kačírku a po návratu na trať, a o pár set metrů později po highsideru skončil úplně.
V celém závodě byly k vidění úžasné souboje a předjížděcí manévry především z větru na cílovce a na brzdy před první šikanou. V sedmém kole tak vzal Bayliss Hagu i Maxe, vzápětí předjel Maxe i Haga, aby je potom Max porychtoval oba.
V osmém kole zajel nejrychlejší kolo pan Smrž, když dal čas 1.46,47! v době, kdy se začínal prodírat polem dopředu.
O chvíli později se začmoudilo z Ducati #21, a Troy musel poprvé odstoupit pro poruchu nové 1098.
Při nájezdu do devátého kola, před divácky oblíbenou šikanou, byla k vidění hodně dramatická situace. Začala pravděpodobně docela nevinně, když Muggeridge šel na brzdy o nějaký zlomek dřív než Corser. Ten se mu horko těžko vyhnul, začal divoce křižovat dráhu, a v okamžiku, kdy všichni „stáli“ na brzdách najel do Checy. Dopadlo to ale dobře, šikanu projeli rovně a pokračovali dál. Jakub byl devátý, a v desátém kole sváděl fajnový souboj právě s Checou. Bez dalších podrobností – Checa v tomto kole havaroval a odstoupil.
Haga ukazoval proč patří mezi absolutní špičku a v 11. kole to tam poslal Neukirchnerovi. Také jemu se z motorky několikrát docela hrozivě zakouřilo, ale Nori neubral a tahal dál jako čert. Pořadí – 41, 76, Nieto, Kiyonari Xaus, Biaggi…Jakub 10.
Ten se pral v pětičlenné skupince s Fabriziem, Xausem, Biaggim a Muggasem. V 16. kole došlo mezi ním a Biaggim ke kontaktu, po kterém Max havaroval a skončil. Sice se hned sebral ale držel se za pravou ruku. Snad bude OK.
Bohužel havaroval i Jakub, ale jestli to bylo v bezprostřední souvislosti s pošťouchnutím od Biaggiho, těžko říct.
Mezitím se přiblížil závěr. Zatáhl Kiyonari, napřed to odskákal Neukirchner a pak i Haga a v tomhle pořadí také najížděli tihle tři střelci do slavné Paraboliky. Jenže pak už bylo všechno jinak. Lišák Haga zatopil, možná Kiyonariho maličko přivřel, ten asi musel ubrat a bylo to. Nori o devět tisícin porazil Neukirchnera, Ryuichi byl třetí se „ztrátou“ pěti setin!