WSBK Magny-Cours – První závod vyhrál Razgatlioglu, Bautistu zpomalily technické problémy

MS Supersport – Superpole

Jen co jezdci vyjeli z boxů na trať, havaroval Rakušan Maximilian Kofler (D34G Racing), jemuž se tak Superpole výrazně zkomplikovalo. Třináct minut před koncem nastavil nový rekord 1’40,245 sekundy Nicolo Bulega (Aruba Racing WorldSSP Team), který překonal rozdílem necelých čtyř desetin domácího jezdce, jímž byl Valentin Debise (GMT94 Yamaha). Třetí byl Lorenzo Dalla Porta (Evan Bros. WorldSSP Yamaha Team). Čech Ondřej Vostatek (PTR Triumph) figuroval na sedmnácté pozici s kolem za 1’42,001 sekundy.

Deset minut před koncem Superpole došlo ve třinácté zatáčce ke kontaktu dvojice jezdců Can Öncü (Kawasaki Puccetti Racing) a Maximilian Kofler, jejich motorky zůstaly ležet na trati a Superpole okamžitě zastavily červené vlajky. Oba jezdci odešli z místa pádu po svých. Pro Koflera to byl už druhý pád v Superpole. Turek Öncu se právě ve Francii vrátil po zranění ramene, které si způsobil v Nizozemsku rovněž po pádu, který byl spojen s kontaktem se soupeřem. Olej na dráze nebyl, takže se po krátkém přerušení pokračovalo dál.

V novém rekordu 1’40,074 sekundy Superpole vyhrál Nicolo Bulega, lídr průběžného hodnocení, jenž si tak vybojoval start z první pozice. Hodně blízko startu z první pozice byl druhý Valentin Debise, nicméně na Bulegu to dnes nestačilo. Francouz ztratil na první pozici 0,174 sekundy. Ital Raffaele De Rosa je třetí. Časy do druhé řady na startu zajeli jezdci Stefano Manzi (Ten Kate Racing Yamaha), Yari Montella (Barni Spark Racing Team) a Adrian Huertas (MTM Kawasaki). Ondřej Vostatek se do závodu kvalifikoval dvacátým časem 1’41,651 sekundy.