WSBK Magny-Cours – První závod vyhrál Razgatlioglu, Bautistu zpomalily technické problémy

S prvním závodem MOTUL FIM Superbike World Championship 2023 v Magny-Cours nebude Álvaro Bautista spokojený. Ačkoliv opět útočil na stupně vítězů, kvůli technickým problémům se propadl až na konec startovního pole a následně se musel probojovávat zpět. Z vítězství se radoval Toprak Razgatlioglu, který sváděl krásné souboje s druhým Michaelem Rubenem Rinaldi. Spokojený je i Jonathan Rea, jenž dojel třetí, a který se ubránil úokům Garretta Gerloffa.

MS Superbike – 3.volný trénink

V samotném úvodu tréninku měl technický problém Axel Bassani (Motocorsa Racing), jehož Ducati výrazně zpomalila a Ital s ním musel do boxů, kde ji mechanici kompletně rozebrali. Ani po patnácti minutách ještě Ital nebyl zpátky na dráze a nevrátí se tam ani Remy Gardner (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team), který havaroval. Australan odešel z místa pádu po svých a snažil si sebou vzít i svoji Yamahu.

Do poslední chvíle měl nejrychlejší kolo Američan Garrett Gerloff (Bonovo Action BMW), nicméně byl to nakonec Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati), kdo v posledním kole nastavil 1’35,895 sekundy a dostal se tak na první pozici časomíry. Američan skončil druhý se ztrátou 0,427 sekundy, třetí je Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati). Top5 uzavřela dvojice Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK), který byl v pátek nejrychlejší v Magny-Cours, a Scott Redding (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team), jemuž na prvního chybělo 0,790 sekundy.

Španěl Xavi Vierge (Team HRC), který měl v pátek odpoledne těžký pád prošel prohlídkou u lékaře a v tréninku zajel sedmnáctý čas. Český závodník Oliver König (Orelac Racing MOVISIO) je s kolem za 1’39,325 sekundy dvaadvacátý a na prvního mu chybí 3,430 sekundy. Po skončení tréninku jel Philipp Öttl (Team GoEleven) po dráze s kouřícím motorem na což ho po chvíli upozornil Iker Lecuona (Team HRC), takže Němec vyjel mimo trať a tam motorku odstavil. Je otázkou, zda se na trať nedostal olej, protože to by bylo čištění na dlouho.