WSBK Katar – První den v Losail ovládl Rea

Poslední víkend sezony zavedl světový šampionát superbikových motocyklů na pouštní okruh v katarském Losail. Na okruhu nedaleko hlavního města Dauhá měli ve čtvrtek jezdci a týmy WorldSBK a WorldSSP na programu po dva volné tréninky. Kombinace časů obou volných jízd určila postupující desítky nejrychlejších pro páteční bitvu o pole position. V třídě superbiků zajel nejrychleji Jonathan Rea, Ondřej Ježek skončil devatenáctý. Ve třídě FIM Supersport je po pátečních trénincích nejrychlejší lídr šampionátu Lucas Mahias.

MS Supersport – 1.volný trénink

V polovině hodinového tréninku byl na první pozici Lucas Mahias (GRT Yamaha Official WorldSSP Team) s časem 2'03,433 sekundy. Na druhé pozici ztrácel půl sekundy Jules Cluzel (CIA Landlord Insurance Honda), třetí Kyle Smith (GEMAR Team Lorini) byl o 0,546 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa měl Niki Tuuli (Kalio Racing) a Kenan Sofuoglu (Kawasaki Puccetti Racing). Turek nastoupil do závěrečného víkendu s cílem bojovat o titul mistra světa. Zda bude schopen absolvovat třináctý podnik rozhodne vyšetření u hlavního lékaře, které je naplánované po skončení prvního tréninku.

Po závěrečné přetahované o nejrychlejší čas prvního tréninku je na špici výsledkové listiny Kyle Smith (GEMAR Team Lorini), jehož maximum na kolo je na hodnotě 2'02,743 sekundy. Britský závodník vyhrál poslední dva závody v Kataru, takže jeho vstup do víkendu ani nemohl být jiný. Jen 0,072 sekundy ztratil druhý Lucas Mahias, třetí byl Federico Caricasulo (GRT Yamaha Official WorldSSP Team). Na čtvrtou pozici se posunul Anthony West (Kawasaki Puccetti Racing) a první pětku uzavřel Jules Cluzel. Turek Kenan Sofuoglu měl nějaké technické problémy, ale je sedmý a na prvního ztrácí půl sekundy.