WSBK Donington – První Sykes, Abraham s Ježkem do SP2

První den na dráze Donington Parku proběhl bez větších komplikací a v případě FIM Superbike a FIM Supersport už známe postupující desítky do bitvy o pole position. Nejrychlejším jezdcem superbikové kubatury je Tom Sykes, který má Donington Park v krvi a je to vidět. Jeho soupeři nejsou daleko, ale šance vyhrát má jezdec Kawasaki vysoké. Na první pozici výsledkové tabulky je také v případě supersportů britský závodník Gino Rea, který sice těsně, ale páteční jízdy vyhrál. Ve světovém poháru STK1000 je nejrychlejším jezdcem Ital Raffaele De Rosa. Výborně si vedli závodníci z České republiky, protože jak Karel Abraham v třídě WorldSBK, tak Ondřej Ježek v třídě WorldSSP vybojovali přímý postup do Superpole 2. Sobotní bitva o pozice na startu a první závod superbiků tak už nyní slibuje napínavou podívanou.

Superstock 1000 – 1.volný trénink

V polovině tréninku měl nejrychlejší čas 1'31,333 sekundy na kontě italský závodník Marco Faccani (Triple-M Racing). Druhý Raffaele De Rosa (Althea BMW Racing Team) ztrácel 0,049 sekundy, třetí Roberto Tamburini (Nuova M2 Racing) a čtvrtý Niccoló Canepa (PATA Yamaha Official Stock Team) byli poslední v jedné sekundě na Faccaniho. Pátý v pořadí Kevin Calia (Nuova M2 Racing) už ztrácel 1,010 sekundy a šestý Argentinec Leandro Mercado (Aruba.it Racing - Junior Team) byl o 1,352 sekundy pomalejší.

Trénink nakonec vyhrál Raffaele De Rosa, který maximum dne posunul na hodnotu 1'30,760 sekundy. Na druhé místě je jezdec Yamahy Niccoló Canepa, jemuž na první pozici scházely necelé tři desetiny. Půl sekundy ztrácí třetí Roberto Tamburini a první pětici uzavírá Marco Faccani a Leandro Mercado, který stačil snížit ztrátu na 0,732 sekundy a je posledním jezdcem v jedné sekundě na De Rosu.

AKTUALIZACE – Před víkendem tým PATA Yamaha Official Stock oznámil, že v Británii pojede za zraněného Floriana Marina jeho krajan Lucas Mahias. Francouz ale neprošel zdravotní prohlídkou u hlavního lékaře (následky zranění z Imoly), takže do víkendu nemohl nastoupit a tři ladičky proto povolaly Nizozemce Danny De Boera, který v Donington Parku pojede společně s Italem Canepou.