WSBK Barcelona – První den zajel nejrychleji Bulega, Svoboda sedmý na startu SSP300

V Barceloně zahájili prvními tréninky v pátek dopoledne jezdci světového šampionátu MOTUL FIM Superbike World Championship přípravu na druhý podnik sezony. Na programu byly volné tréninky a v případě tříd WorldSSP a WorldSSP300 odpoledne Superpole. V trénincích superbiků zajel nejrychleji Nicolo Bulega (Ducati). Pole position v třídě WorldSSP300 získal Julio Garcia Gonzalez, který výrobci Kove zajistil první start z pole position. Čech Petr Svoboda (Kawasaki) se kvalifikoval sedmým časem, Filip Novotný (Kawasaki) byl pětadvacátý. Superpole WorldSSP přerušila červená vlajka, pole position pak ve finále vybojoval Adrian Huertas (Ducati), Ondřej Vostatek (Triumph) byl pětadvacátý. Sobota nabídne Superpole WorldSBK a první závody katalánského víkendu superbiků na okruhu Cataluny v Montmeló, což je předměstí Barcelony.

MS Supersport 300 – volný trénink

Po první polovině tréninku vedl časomíru Jeffrey Buis (Freudenberg KTM-PALIGO Racing) s kolem za 1’55,257 sekundy. Na druhé pozici figuroval Julio Garcia Gonzalez (KOVE Racing Team), třetí Unai Calatayud (ARCO MotoR University Team), čtvrtý Inigo Iglesias Bravo (Fusport-RT Motorsport by SKM-Kawasaki) a první pětku uzavíral Mirko Gennai (MTM Kawasaki). Čech Petr Svoboda (Fusport-RT Motorsport by SKM-Kawasaki) byl s časem 1’56,281 sekundy šestý a na prvního ztrácel 1,024 sekundy. Američan Christopher Clark (Accolade Smrz Racing BGR) měl na dráze problém, protože mu během jízdy odpadla část kapotáže jeho Kawasaki, takže musel do boxů s předposledním časem na svém kontě. Druhý jezdec týmu Jakuba Smrže, Filip Novotný (Accolade Smrz Racing BGR), byl s časem 2’00,802 sekundy osmadvacátý.

V prvním tréninku zajel nejrychleji Mirko Gennai, který se s kolem za 1’54,916 sekundy dostal jako první pod 1’55 sekundy. Na druhé pozici trénink dokončil Inigo Iglesias Bravo, který ztratil 0,178 sekundy, třetí je se ztrátou 0,183 sekundy Petr Svoboda. Top5 uzavřela dvojice Daniel Mogeda (Team#109 Retro Trafc Kawasaki) a Jeffrey Buis. Druhý Čech v poli Filip Novotný v závěru zrychlil na 1’57,811 sekundy a na prvního ztrácí 2,895 sekundy.