WSBK Barcelona – První den zajel nejrychleji Bulega, Svoboda sedmý na startu SSP300

MS Supersport – SUPERPOLE

Po první polovině bitvy o pozice na startu byl s časem 1’45,162 sekundy první Can Öncü (Kawasaki Puccetti Racing). Druhý Jorge Navarro (WRP-RT Motorsport by SKM-Triumph) ztrácel necelé dvě desetiny, třetí Stefano Manzi (Pata Yamaha Ten Kate Racing) byl o 0,223 sekundy pomalejší. Čtvrtý Marcel Schrötter (MV Agusta Reparto Corse) a pátý Niki Tuuli (EAB Racing Team) uzavřeli Top5. Ondřej Vostatek (PTR Triumph) byl s časem 1’46,322 sekundy patnáctý.

Necelých devatenáct minut před koncem měl poruchu Bahattin Sofuoglu (MV Agusta Reparto Corse), který skončil s kouřící motorkou mimo trať. Okamžitě zavlály červené vlajky, které superpole supersportů zastavily kvůli nečistotám na asfaltu v úseku první zatáčky. Následovalo uklízení poměrně dost dlouhého úseku. V době zastavení byl na první pozici časomíry Adrian Huertas (Aruba.it Racing WorldSSP Team) s kolem za 1’44,658 sekundy.

Krátce poté, co jezdci pokračovali v Superpole, havaroval Yeray Ruiz (VFT Racing Yamaha) pro něhož bitva o pozice na startu skončil dřív, než by si Španěl přál. Španěl Adrian Huertas dal v závěru dvě rychlá kola a Superpole vyhrál časem 1’44,197 sekundy. Na druhé pozici je se ztrátou 0,274 sekundy Can Öncü, třetí je Stefano Manzi, který jel poslední kolo na pole position, ale poslední sektor mu nevyšel. Český závodník Ondřej Vostatek se do závodů v Barceloně kvalifikoval pětadvacátým časem 1’46,322 sekundy. V závěru havaroval Australan Luke Power (Motozoo ME AIR Racing).