WSBK Austrálie – Bulega vyhrál závod SBK, Montella je první v SSP a Vostatek má první dva body

Na australském okruhu Phillip Island pokračoval v sobotu druhým dnem úvodní podnik sezony MOTUL FIM Superbike World Championship 2024. V sobotu byl na programu třetí trénink WolrdSBK, první zahřívací trénink WorldSSP, Superpole WorldSBK a první dva závody sezony 2024 s povinnými zastávkami v boxech. Závod supersportů vyhrál Yari Montella (Ducati), Nicolo Bulega (Ducati) je vítězem klání superbiků. Český závodník WSSP Ondřej Vostatek (Triumph) obsadil čtrnácté místo a do šampionátu si připsal první dva mistrovské body. V neděli jsou na Phillip Islandu zahřívací tréninky, sprintový a hlavní závod superbiků plus závod třídy Supersport.

MS Superbike – 3.volný trénink

Po necelých čtyřech minutách třetího tréninku, který je letos nově dvacetiminutový, havaroval ve dvanácté zatáčce Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team). Brit jel své první měřené kolo a po highsideru narazil zády tvrdě o asfalt Phillip Islandu. Jezdec naštěstí z místa nehody odešel po svých, nicméně oprava motorky si vyžádá nějaký čas. Netrvalo dlouho a v šesté zatáčce šel po highsideru k zemi Scott Redding (Bonovo Action BMW). Také on odešel z místa nehody po svých, a jeho BMW nebylo tak poškozeno, jak Ducati Sama Lowese.

Trénink vyhrál časem 1’28,716 sekundy Nicolo Bulega (Aruba.it Racing – Ducati). Ital byl o tři tisíciny rychlejší než druhý v pořadí Toprak Razgatlioglu (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team) a o sedm tisícin než třetí Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK). Neuvěřitelně vyrovnaná Top3. Přes desetinu ztrácí čtvrtý Dominique Aegerter (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team), pátý Remy Gardner (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team) byl o 0,221 sekundy pomalejší.

Časy do první desítky zajel šestý Garrett Gerloff (Bonovo Action BMW), sedmý Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK), osmý Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati), devátý Philipp Öttl (GMT94 Yamaha) a desátý Michael van der Mark (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team). Rozdíl mezi prvním a desátým jezdcem výsledkové listiny třetího tréninku je na šesti desetinách!