WSBK Austrálie – Bulega vyhrál závod SBK, Montella je první v SSP a Vostatek má první dva body

MS Superbike – Závod (1)

Do závodu na 20kol, který byl s povinnou zastávkou v boxech, startoval z první pozice Nicolo Bulega (Aruba.it Racing – Ducati), druhý Andrea Iannone (Team GoEleven) a třetí Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Z druhé řady vyrazil Dominique Aegerter (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team), Toprak Razgatlioglu (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team) a Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK). Z třetí řady startoval domácí Remy Gardner (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team), Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team) a úřadující mistr světa Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati). Jonathan Rea (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) startoval jedenáctý.

Nicolo Bulega neměl dobrý start a zaznamenal propad na pátou pozici poté, co se před něho dostal Andrea Iannone, skvělým startem druhý Álvaro Bautista, Alex Lowes a Tprak Razgatlioglu. V závěru prvního kola převzal vedení Alex Lowes, ale po první zatáčce už znovu vedl Andrea Iannone. Alex Lowes jel druhý, Toprak Razgatlioglu třetí, Álvaro Bautista čtvrtý a Nicolo Bulega pátý. Na šesté pozici jel Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team), sedmý byl Andrea Locatelli, osmý Danilo Petrucci a devátý Axel Bassani (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Jonathan Rea jel jedenáctý.

Ve třetím kole zůstával na špici pole Andrea Iannone, Alex Lowes byl druhý a na třetí pozici se posunul Nicolo Bulega. Toprak Razgatlioglu jel čtvrtý, Andrea Locatelli pátý. V desáté zatáčce spadl Remy Gardner, který tam byl v kontaktu s Bassanim. Druhým jezdcem, který havaroval byl Álvaro Bautista, jemuž sezona zatím nevychází příliš ideálně.

V šestém kole už závod vedl Nicolo Bulega, druhý byl Andrea Iannone, třetí Alex Lowes, čtvrtý Andrea Locatelli a pátý Toprak Razgatlioglu. Za kontakt s Gardnerem dostal Axel Bassani penalizaci v podobě dlouhého kola. Álvaro Bautista pokračoval v závodu na dvacáté pozici a sázel a to, že by mu mohla pomoci výměna pneumatik v boxech. K ní se schylovalo, jelikož jezdci věděli, že na stávajícím obutí můžou najet maximum jedenáct kol. Jako první zamířil do boxů Nicolo Bulega následován Iannonem, Lowesem a dalšími soupeři. Na trati zůstal Andrea Locatelli, který v tu chvíli vedl, druhý jel Michael van der Mark (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team), třetí byl Scott Redding (Bonovo Action BMW).

Po výměně pneumatik v boxech Nicolo Bulega okamžitě nastavil nejrychlejší kolo 1’28,564 sekundy a jel na špici pole superbiků. Za Italem jel Andrea Iannone, Toprak Razgatlioglu, který ale dostal za nedodržení minimální délky výměny penalizaci 1,225 sekundy, Alex Lowes jel čtvrtý a pátý byl Andrea Locatelli. Po zastávce v boxech byl Bautista sedmnáctý a nedařilo se ani Reovi, který figuroval na osmnácté pozici.

Pět kol před koncem závodu vedl Nicolo Bulega náskokem 3,377 sekundy na druhého Itala Locatelliho, třetí byl Andrea Iannone, čtvrtý jel Toprak Razgatlioglu, ale s časovou penalizací, pátý byl Alex Lowes a 2,517 sekundy za Britem figuroval šestý Michael van der Mark. Bautista byl šestnáctý, takže krok od bodované pozice. Do posledního kola najeli na prvních třech místech Italové Bulega, Locatelli a Iannone.

První závod sezony WorldSBK 2024 vyhrál nováček Nicolo Bulega, jenž je historicky prvním úřadujícím mistrem světa třídy Supersport, jemuž se podařilo vyhrát svůj premiérový závod třídy WorldSBK. Na druhém místě závod dokončil Andrea Locatelli, třetí je Andrea Iannone. Na čtvrté pozici projel cílem Toprak Razgatlioglu, ale vzhledem k jeho časové penalizaci, je klasifikován jako pátý a na čtvrté místo se posunul Alex Lowes.