WSBK Assen – Superpole ovládl Razgatlioglu, závod vyhrál Rea

MS Supersport – Závod (1)

Do závodu na 18kol odstartoval z první řady Dominique Aegerter (Ten Kate Racing Yamaha), Can Öncü (Kawasaki Puccetti Racing) a Nicolo Bulega (Aruba.it Racing WorldSSP Team). Z druhé řady odstartovala trojice Federico Caricasulo (Althea Racing), Glenn Van Straalen (EAB Racing Team) a Lorenzo Baldassarri (Evan Bros. WorldSSP Yamaha Team). Třetí řada a Patrick Hobelsberger (Kallio Racing), Stefano Manzi (Dynavolt Triumph) a Peter Sebestyen (Evan Bros. WorldSSP Yamaha Team). Čech Ondřej Vostatek (MS Racing Yamaha WorldSSP) do závodu odstartoval z osmé řady, třiadvacátý. Kvůli zdravotním problémům s předloktím nestartoval patnáctý v Superpole Andy Verdoia (GTM94 Yamaha).

První pozici si po startu udržel Dominique Aegerter, který na špici pole také najížděl do druhého kola závodu supersportů. Na druhé pozici jel těsně za Švýcarem Can Öncü, třetí byl Ital Nicolo Bulega, čtvrtý Holanďan Glenn Van Straalen (EAB Racing Team) a pátý Lorenzo Baldassarri. Ondřej Vostatek jel dvaadvacátý. Jako první havaroval Alessandro Zetti (Kallio Racing). Ve druhém kole se na druhou pozici pocinul Ital Bulega, třetí jel jeho krajan Baldassarri. Ve třetím kole už Nicolo Bulega závodní pole SSP vedl. Naopak Lorenzo Baldassarri spadl a bylo po nadějích ohledně vedení v soutěži. Havaroval také další favorit Can Öncü. Porucha vyřadila Ondřeje Vostatka.

Po pěti kolech už v závodu nepokračovali čtyři jezdci. Závodní pole vedl Nicolo Bulega, půl sekundy za Italem jel domácí závodník Glenn Van Straalen, dvě desetiny za Nizozemcem byl Dominique Aegerter. Pátým jezdcem, který havaroval byl v šestém kole Stefano Manzi (Dynavolt Triumph). Od šestého kola došlo na změnu vedoucího jezdce, protože na první pozici jel Van Straalen s prozatím nejrychlejším kolem závodu 1'38,007 sekundy.

V polovině závodu zajel nejrychlejší kolo 1'37,926 sekundy Dominique Aegerter, který útočil na vedení v závodě. To stále patřilo domácímu Glennovi Van Straalenovi. Třetí jel Nicolo Bulega, který už na vedení ztrácel něco přes sekundu. Černou vlajku uviděl Tom Edwards (YART-Yamaha WorldSSP), který měl kvůli startu ze špatné pozice projet boxovou uličkou, což ale neudělal, takže byl diskvalifikován. Čtvrtý byl v závodě Jules Cluzel (GMT94 Yamaha), pátý Federico Caricasulo, šestý Niki Tuuli a sedmý Hannes Soomer.

Ve třináctém kole Dominique Aegereter předjel Glenna Van Straalena, takže mohla začít napínavá bitva, jenže nezačala, protože v sedmé zatáčce došlo ke kontaktu dvojice závodníků (#69 Thomas Booth-Amos a #25 Marcel Brenner) a klání zastavily červené vlajky. Chvíli se čekalo a pak bylo rozhodnuto, že vítězem je Dominique Aegereter, druhé místo obsadil Glenn Van Straalen a třetí byl Nicolo Bulega. Lídrem průběžného hodnocení je nyní Dominique Aegereter.

Supersport World Championship – Závod (1)