WSBK Assen – První den zajel nejrychleji Bautista, Svoboda sedmý ve WSSP300

MS Superbike – 1.volný trénink

Po první polovině tréninku superbiků vedl s časem na kolo 1’34,774 sekundy Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Druhý Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) ztrácel 0,322 sekundy, třetí Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) byl o čtyři desetiny pomalejší. Časy do první pětky měl na svém kontě Remy Gardner (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team) a Garrett Gerloff (Bonovo Action BMW). Turek Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) byl prozatím šestý a na prvního ztrácel 0,727 sekundy. Český závodník Oliver König (Orelac Racing MOVISIO) nastupuje v Assenu s novým podvozkem, na novou motorku ještě bude muset chvíli počkat. Každopádně byl s časem 1’38,184 sekundy jednadvacátý a na prvního mu chybělo 3,410 sekundy.

Nejrychlejší čas prvního tréninku 1’34,592 sekundy nastavil Álvaro Bautista, který byl o necelé dvě desetiny rychlejší než druhý v pořadí Jonathan Rea. Výborně si vedl nováček Remy Gardner, jenž je třetí se ztrátou necelých šesti desetin. Čtvrtý čas zajel Andrea Locatelli a pátý trénink ukončil Scott Redding (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team). Oliver König zrychlil na 1’37,426 sekundy, což mu zatím stačí na 22.místo.