WSBK Aragón - V pátek zajel nejrychleji Álvaro Bautista

Světový šampionát superbiků čekají tři poslední závody sezóny. Do Aragónu neodcestoval Alex Lowes, který podstoupil operaci kolene. Jeho cílem je vrátit se na závod v Portugalsku, který se jede příští týden. V pátek byly jako obvykle na programu první volné tréninky. V superbicích zajel nejrychlejší čas Álvaro Bautista, kterému bylo naměřeno 1'49,649 sekundy. Se ztrátou necelé desetiny skončil druhý Michael Ruben Rinaldi, třetí místo patří Danilu Petruccimu. V supersportech byl nejlepším jezdcem na trati Nicolo Bulega, v třístovkách pak Mirko Gennai.

MS Supersport 300 – 1. volný trénink

Superbikový víkend v Aragonu odstartoval po půl desáté prvním tréninkem SSP300. V jeho polovině byl ve vedení Jeffrey Buis (MTM Kawasaki) s časem 2'07,295 sekundy. Následovaný byl Samuelem Di Sorou (ProDina Kawasaki Racing) a Alessandrem Zancem (Team#109 Kawasaki), který na soupeře ztrácel už šest desetin. Čtvrtý jezdil Matteo Vannucci (AG Motorsport Italia Yamaha), pátý Loris Veneman (MTM Kawasaki). Posledním, kdo se vlezl do ztráty jedné sekundy, byl šestý Galang Hendra Pratama (Sublime Racing by MS Racing). Petr Svoboda (Fusport-RT Motorsport by SKM-Kawasaki) jezdil na průběžně deváté příčce.

Ve druhé části tréninku zaznamenal technické potíže v osmé zatáčce jezdec s číslem dvanáct, Humberto Maier (Yamaha MS Racing/AD78 Latin America Team), který už tak nadále nepokračoval. Celkem zajel na trati osm kol, v porovnání s ostatními zhruba o tři méně.

Nejrychlejší čas byl v pátek dopoledne naměřen Jeffrey Buisovi, a to 2'07,295 vteřiny. Na druhém místě skončil Samuel Di Sora se ztrátou 0,297 sekundy, třetí byl pak Alessandro Zanca. Na čtvrté místo se posunul Loris Veneman, pětku uzavíral Matteo Vannucci a šesté místo si pohlídal Galang Hendra Pratama. Pod ztrátu jedné vteřiny dokázal svůj čas stlačit ještě Petr Svoboda, který tak zaujal sedmou pozici.

Supersport World Championship 300 – 1. volný trénink