WSBK Aragón - V pátek zajel nejrychleji Álvaro Bautista

MS Superbike - 1. volný trénink

V superbicích odstartoval trénink nejlépe Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK), který byl v jeho polovině na čele s časem 1'50,309 sekundy. Příští rok někdejšího mistra světa uvidíme na motocyklu značky Yamaha, kde pojede spolu s Andreem Locatellim. Na druhém místě se pohyboval Danilo Petrucci (Barni Spark Racing Team), který na soupeře ztrácel 0,342 vteřiny, třetí byl pak Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing - Ducati). S více než půlsekundovou ztrátou se na dráze pohyboval Iker Lecuona (Team HRC), pátý jezdil Toprak Razgatlioglu, kterého příští rok uvidíme u BMW. Průběžně šestý byl už se vteřinovou ztrátou Alvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati), Oliver König (Orelac Racing MOVISIO) jezdil třiadvacátý.

Vítězství si Jonathan Rea už pohlídal, a to nemusel ani zrychlit. Chvíli se zdálo, že by jeho čas mohl překonat Iker Lecuona, nakonec byl ale odmávnutý s časem 1'50,341 sekundy, který byl o 0,032 pomalejší než jezdce Kawasaki. Třetí skončil Danilo Petrucci, následovaný byl Garrettem Gerloffem (Bonovo Action BMW) a Michaelem Rubenem Rinaldim. Šesté místo opanoval Xavi Vierge (Team HRC), posledním, kdo ztratil méně než vteřinu, byl sedmý Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK). Alvaru Bautistovi se zatím v Aragónu nedaří, po prvním tréninku je osmý. Problémy na trati zaznamenal Lorenzo Baldassarri, který jen se štěstím neupadl.Oliver König zakončil trénink na 24. místě.