WSBK - 1. závod

Na okruhu Phillip Island dnes v ranních hodinách našeho času pokračovalo Mistrovství světa Superbike.

Na okruhu Phillip Island pokračoval šampionát World Superbike. Vítězem prvního závodu se stal domácí nestor Troy Corser (Suzuki), který o 8,279 sekundy porazil druhého Yukio Kagayamu (Suzuki). Na třetím místě projel cílem další z domácích borců, kterým byl Chris Vermeulen (Honda), jenž po velmi vzrušující bitvě odsunul pouze o 0,210 sekundy na čtvrtou pozici nováčka této třídy Maxe Neukirchnera (Honda). Nejlepším z plejády motocyklů Yamaha YZF R1 byl stroj v rukou domácího Andrew Pitta. Tento stroj projel cílem jako pátý klasifikovaný. Na šestém místě byla opět Yamaha, tentokrát v rukou Noricka Abeho, který tak potvrdil svůj postupný růst. Sedmým místem se prezentoval tovární jezdec Ducati Régis Laconi, osmý dokončil úvodní závod Karl Muggeridge (Honda). Desítku nejlepších doplnili devátý Chris Walker (Kawasaki) a desátý Giovanni Bussei (Kawasaki). Zcela zklamal loňský Mistr světa James Toseland, jenž po nevydařené kvalifikaci dokončil úvodní závod na čtrnácté pozici pouze díky vypadnutí několika jeho soupeřů.