Ve finále bez bodů

Poslední podnik seriálu World Superbike a rovněž světového poháru FIM Superstock 1000 se konal na francouzském okruhu v Magny – Cours, nepříliš vzdáleném od věhlasné vinařské oblasti Burgogne. Leč tentokrát francouzské „víno“ jezdcům MS racingu na jazyku poněkud ztrpklo.

Již páteční ráno začalo rozpačitě. Tým opět nebyl v kompletní sestavě. Kromě technika pérování chyběl i šéf a majitel týmu v jedné osobě Martin Smrž. Slunečné počasí bylo příjemné, nicméně týmovým Apriliím letos více svědčí mokro. Magny – Cours nepatří mezi Ondrovy nejoblíbenější tratě. To se projevilo i během pátečních tréninků, jehož výsledkem bylo nelichotivé 21.místo na provizorním startovním roštu. Ondra se se svými mechaniky musel potýkat s nastavením podvozku , které nebylo dobré. V sobotním ranním tréninku, jenž se jel na polomokré trati obsadil Ondra 10. příčku, což bylo povzbuzením do odpolední
kvalifikace. Jezdcům MS racingu však počasí nepřálo. Začalo se vyjasňovat a především oteplovat. Ondra sice svůj páteční čas vylepšil hlavně díky fungujícímu podvozku, avšak na lepší než 18.místo na startu to nestačilo. Nedělní warm-up byl poněkud divoký. Nejprve červená vlajka kvůli kolizi Badoviniho a Bridewella a na závěr olej na trati z Petrucciho Kawasaki. Závodu byl odložen o 20 minut. Start se povedl. Během prvního kola postoupil Ondra na 14.místo a záhy díky pádu Baze ještě o příčku dopředu. Přímo úměrně s teplotou
okolního vzduchu stoupala teplota i Ondrovy Aprilie. Výkon motocyklu začal uvadat a přes Ondru se dostali postupně Tutusaus, Luissiana a Beretta. Po čtrnácti kolech dokončil Ondra závod těsně za body na 16.místě.

„Závod byl pro mne opět frustrující! Dojel jsem za zády soupeřů, kteří byli v technických pasážích
tratě zjevně pomalejší. Přes veškerou snahu, kterou jsem do toho dal, se mi bodovanou příčku vybojovat
nepodařilo. Chci poděkovat týmu a především svým mechanikům Michalu Kněžínkovi a Honzovi Müllerovi
za skvělou a obětavou práci, kterou v průběhu celé této nelehké a bohužel nevydařené sezóny odváděli.“,