Třetí den už na jihu Španělska pršelo

Avizovaná nepřízeň počasí dorazila na jih Španělska s dvoudenním zpožděním, což jistě všichni testující z řad jezdců a týmů WSBK ocenili. Poslední den testu v Jerezu již provázely dešťové přeháňky. Ve středu odpoledne začala trať osychat, ale pak znovu přišel intenzivní déšť, což většina týmů využila jako trénink na mokrém povrchu.

Nejrychlejším jezdcem posledního dne privátního testu v Jerezu byl s časem 1'42.118 sekundy Francouz Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team), jemuž v průběžném hodnocení šampionátu patří po dvou závodech v Austrálii vedoucí pozice.
Druhým mužem výsledkové tabulky byl Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki) s časem 1'42.662 sekundy. Britský jezdec a úřadující šampion britských superbiků (BSB) byl posledním jezdcem, který dnes překonal hranici minuty a třiačtyřiceti sekund.

Třetí v pořadí je zástupce Hondy Jonathan Rea (Pata Honda World Superbike Team) s časem 1'43.125 sekundy. Čtvrtý čas zajel Eugene Laverty (Voltcom Crescent Suzuki), který odpoledne sice havaroval, ale s kolem za 1'43.479 sekundy nakonec obsadil čtvrté místo výsledkové tabulky.
Nyní je na programu druhé kolo sezony 2014, které přivítá na svém moderním okruhu španělská Aragonie ve dnech 11. až 13.dubna.