Superbiková neděle v Portimãu

Supersport – závod

V nájezdu do druhého kola vedl závodní pole Supersportů Sam Lowes (Yakhnich Motorsport), na druhém místě jel jezdec Kawasaki ZX-6R Fabien Foret (MAHI Racing Team India) následován třetím Kenanem Sofuoglem (MAHI Racing Team India). Ve třetím kole už vedl Foret, druhý jel Lowes a třetí Sofuoglu už na vedoucího Francouze ztrácel přes sedm desetin. Čtvrtý Jack Kennedy (Rivamoto) ztrácel 1,9 sekundy a Sheridan Morais (PTR Honda) dokonce přes dvě sekundy.

Jezdec české stáje Luca Scassa (Kawasaki Intermoto Ponyexpres) byl v pátém kole závodu devátý, těsně za osmým Raffaelem De Rosou (Team Lorini). Bohužel po šesti kolech už v závodě Supersportů nepokračoval David Salom (Kawasaki Intermoto Ponyexpres). Ital se ale o něco později do závodu vrátil. Gábor Talmácsi (Pro Race) jel sedmnáctý a Balazs Nemeth (Complus SMS Racing) pětadvacátý. Oba jezdci závod nedokončili.

Šest kol před cílem první Sam Lowes pravděpodobně signalizoval déšť, ale závod pokračoval bez přerušení a Lowese okamžitě předjel Turek Sofuoglu. Ve vedení ale nezůstal dlouho, protože přišla cílová rovinka  a úspěšný atak Sama Lowese. Do souboje o vítězství v závodu plánoval zasáhnout také třetí Foret, jenže byl v jednu chvíli dlouhý a musel mimo trať.

Do souboje o vítězství a pozice na stupních vítězů se v posledních kolech zapojil také Michael Vd Mark (Pata Honda World Supersport). Finále slibovalo neuvěřitelnou bitvu. Fantastický závěr nakonec zvládl tím nejlepším možným způsobem Sam Lowes, který v Portimau závod Supersportů vyhrál, druhý skončil Fabien Foret a třetí Kenan Sofuoglu. Vedoucí pozice v průběžném hodnocení patří Samu Lowesovi.

Supersport World Championship – závod (20 kol)