Osmý podnik MS Superbike – Barcelona

MS Supersport (WorldSSP) – Preview

Po prvním závodu v Magny-Cours byl náskok vedoucího jezdce šampionátu Dominique Aegertera (Ten Kate Racing Yamaha) jen na pouhých 5 bodech. Švýcar ale udržel nervy na uzdě, druhý závod vyhrál a jelikož jeho největší rival chyboval, vede nyní šampionát náskokem 19 bodů. Aegerter vyhrál letošní ročník FIM Enel MotoE™ World Cupu a moc rád by slavil titul mistra světa i v sérii FIM World Supersport.

Druhý Lorenzo Baldassarri (Evan Bros.WorldSSP Yamaha Team) dostal druhou šanci, když Aegerter v Mostě nepochopitelně chyboval, byl diskvalifikován z druhého závodu a tehdy nezískal jediný bod. Baldassarri snížil jeho obrovský náskok na hodnotu pěti bodů a když už byl tak blízko šance převzít vedení v šampionátu tak ve druhém závodě spadl. Ital nakonec cílem projel a na konto si připsal 11 bodů. Pokud chce ale šampionát vyhrát, takové chyby mu to neumožní.

Celkem 99 bodl ztrácí na druhého Baldassarriho třetí jezdec v pořadí průběžného hodnocení Nicolo Bulega (Aruba.it Racing WorldSSP Team). Ital se umisťuje na stupních vítězů poměrně často, nicméně ne tolik jako jeho dva rivalové, na které už ztrácí opravdu hodně. Náskok Bulegy na čtvrtého Cana Öncü (Kawasaki Puccetti Racing) je na 33 bodech, což je dost. Turek byl doteď na stupních vítězů jen dvakrát, když dokončil závod Aragonii a Assenu na třetím místě.

České barvy reprezentuje Ondřej Vostatek (MS Racing Yamaha WorldSSP), který je průběžně čtyřiadvacátý. Na kontě má jezdec Yamahy 17 bodů a rozhodně by v závěru sezony své bodové konto rád rozšířil a posunul se pořadím výš. Tak obrovská ztráta to třeba na Top15 není.

Po závodě v Magny-Cours skončila spolupráce jezdce Kyle Smithe s týmem VFT Racing. V roli náhradních jezdců pokračuje v Barceloně dvojice Isaac Vinales (D34G Racing) a Simon Jespersen (Kallio Racing). Na divokou kartu se v Katalánsku představí dvojice španělských jezdců Aleix Viu (Andotrans Team Torrento) a Julian Giral (Valvulas Arco JG76 Team).