Ohlasy po závodech superbiků v Argentině

Předposledním podnikem sezony MOTUL FIM Superbike World Championship 2021 byla Argentina. Závody v San Juan Villicum nabídly neuvěřitelnou porci napětí, jelikož se intenzivně bojovalo nejen o vítězství v závodech, ale zároveň o vítězství v celém šampionátu. Bitva o titul nebyla rozhodnuta a poslední slovo tak bude mít nový okruh v Indonésii, kde je za měsíc na programu poslední podnik sezony. Z Argentiny odjel vedoucí jezdec Toprak Razgatlioglu s náskokem 30 bodů, což je solidní porce k tomu, aby mohl získat světové prvenství. Nicméně k dispozici je stále 62 bodů, takže šanci prodloužit vítěznou šňůru má také druhý v pořadí Jonathan Rea. Brit Scott Redding pojede v Indonésii poslední závody s Ducati a můžeme si být jisti, že každý jeden bude chtít vyhrát a tím říct svému zaměstnavateli, že nebylo příliš moudré se ho zbavit.

Závod Tissot Superpole a 2.závod WorldSBK

1/3 Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with BRIXX WorldSBK) – MS 1.místo … 531 bodů

„O víkendu jsme byli velmi blízko třem vítězstvím, ale jak už jsem po závodu Tissot Superpole uvedl, nebude to pro mě jednoduché, protože vidím, jak moc se všichni zlepšili a jsou nyní hodně rychlí. V posledních třech kolech druhého závodu jsem do toho dával všechno, snažil jsem se a bojoval o druhé místo, ale také Johnny byl velmi rychlý. V tomto závodě jsem pociťoval určité vibrace a problémy s přilnavostí, ale třetí místo, pořád to jsou stupně vítězů a to je v pořádku. V šampionátu mám další dobré body a v Indonésii se znovu pokusíme vyhrát. Víkend to byl opravdu velmi dobrý, bez nehod a nějakých problémů. Nedělal jsem žádné velké chyby, dvakrát jsem vyhrál a získal pódium, což je důležité. Tým odvedl skvělou práci, tvrdě pracoval a teď nás čeká Indonésie. Stále se koncentruji na vítězství, šampionát se každým víkendem mění a vím, že fanoušci v Indonésii už na nás netrpělivě čekají!“

3/2 Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) – MS 2.místo … 501 bodů (-30)

„Byl jsem velmi spokojený s tím, jak jsem se dnes na motorce cítil a zejména pak ve druhém závodě. S nastavením motorky jsme provedli něco zvláštního, co by člověk opravdu nečekal a motorku to změnilo, zejména úroveň přilnavosti byla od začátku dobrá. Po celý víkend jsme se snažili, aby nám pneumatiky fungovaly a teď to přišlo. Jednalo se o kombinaci přední SC2 a zadní SCX. Měl jsem potřebnou trakci a věděl jsem, že si s motorkou můžu hrát. Ve druhém čase jsem přišel o nějaký čas za Toprakem a Scott mezi tím stačil ujet. Chtěl bych dnes poděkovat týmu, zejména pak Peremu, protože nikdy nepřestal řešit problémy. V tomto víkendu a závodě můžeme vidět něco pozitivního. Nevzdáme to a budeme dál tvrdě pracovat. Závody jsem si užil a líbilo se mi v Argentině, takže děkuji všem fanouškům, kteří se na nás přijeli podívat. Bylo opravdu milé je vidět. Teď už se těšíme do Indonésie.“

2/1 Scott Redding (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) – MS 3.místo … 465 bodů (-66)

„Byl to fantastický závod v němž jsem si užil spoustu zábavy. Závody na tomto okruhu jsou skutečně příjemné a argentinští fanoušci dodali spoustu pozitivní energie. Abych byl upřimný, někdy jsem si myslel, že jedeme závod na domácí půdě. Škoda prvního závodu, ale i přesto jsem za toto vítězství moc rád. Tým odvedl skvělou práci a už se nemůžu dočkat až budeme v Indonésii. Pro všechny to bude na novém okruhu premiéra. Ostatní jezdci budou prožívat pocity, které jsem měl často nejen teď o víkendu, ale v posledních dvou sezonách.“