MS Superbike – pátek v Magny-Cours

Supersport – volný trénink (2)

Nejrychlejším jezdcem pátečních tréninků je Holanďan Michael van der Mark (Pata Honda World Superbike), který byl nejlepší také odpoledne, když kolo okruhu Magny-Cours zvládl časem 1'41,744 sekundy. Na druhé místo se časem 1'41,947 sekundy posunul Roberto Tamburini (San Carlo Puccetti Racing), třetí byl Francouz jedoucí na divokou kartu Lucas Mahias (MG Competition), který zajel o necelé čtyři desetiny pomaleji.

Do pátého místa se umístil Florian Marino (Kawasaki Intermoto Ponyexpres) a Kev Coghlan (DMC-Panavto Yamaha). V závěru druhého tréninku havaroval v sedmé zatáčce Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse). Francouz, který s Florianem Marinem bojuje o celkové druhé místo, z nehody vyvázl bez zranění a trénink uzavřel dvanáctým časem.

Z jezdců Kawasaki Intermoto Ponyexpres byl Patrick Jacobsem jedenáctý a Mason Law pětadvacátý. Domácí závodník Valentin Debise z českého týmu Com Plus SMS Racing si polepšil a s časem 1'43,219 sekundy obsadil šestnáctou příčku.