Motorland Aragon - neděle

Sam Lowes vyhrál pod španělským sluncem závod supersportů na okruhu Motorland Aragon Druhý skončil Fabien Foret z českého týmu Kawasaki Intermoto Step a první své podium v MS slavil Sheridan Morais. Broc Parkes dojel čtvrtý a Kenan Sofuoglu byl nakonec klasifikován jako pátý, když byl potrestán za svůj nebezpečný předjížděcí manévr vůči Foretovi.

Už při startu došlo k vzájemné - hodně brutální - kolizi mezi Yvesem Polzerem a Matthewem Scholtzem, a závod musel být už v prvním kole přerušen a později znova restartován.

Při novém startu nejlépe vystartoval Sheridan Morais, na kterého se doslova nalepil Poleman Jules Cluzel. Ještě v prvním kole šel Cluzel do čela, zatímco Sofuoglu rovněž Moraise předjel. Za nimi následovali Fabien Foret a Vittoriano Iannuzzo. Sofuoglu zaútočil na Cluzela a ve tvrdém souboji francouzský jezdec Cluzel ve třetím kole spadl.

Jeho krajan Foret vyjel - při pokusu předjet Sofuogla - mimo trať a klesl na místo čtvrté za Parkesa a Sama Lowese.

Na čele jezdila trojice ve složení Sofuoglu, Lowes a Foret, která mezi sebou bojovala a měnila si navzájem pozice. Ovšem bez naděje na podiová umístění nebyli ani zbývající dva v Top-5 Broc Parkes a Sheridan Morais.

Mezitím přišel trest pro tureckého jezdce, neboť Sofuoglu předjel předtím hodně nebezpečně Foreta a byl potrestán posunutím o 3 místa zpět. To ale neučinil, dle pravidel na to měl 5 kol a do konce závodu v době vyvěšení tabule o trestu chyběly pouze 4 kola...., takže vlastně nemusel!

Sofuoglu tedy projel sice cílem jako první, ale kvůli potrestání tohoto ex-mistra světa se vítězem stal Sam Lowes. Foret tak skončil nakonec druhý a Morais obsadil místo třetí. Parkes byl klasifikován na místě čtvrtém a teprve na páté byl odsunut Sofuoglu. Ronan Quarmby dokompletoval Top 6 a za ním následovali Iannuzzo a Jed Metcher. O nejlepší suché umístění pro český tým ProRace se postaral devátý v cíli Gabor Talmacsi se svou Hondou a Joshua Day pak dokompletoval Top-10. Hned za elitní desítkou pak přijel pod šachovnicový praporek mladík z týmu Intermoto Romain Lanusse.

19- Eduard Blokhin – RivaMoto – Yamaha YZF R6 – 1 kolo
Turek Kenan Sofuoglu (117 bodů) vede i nadále světový šampionát, když druhý Sam Lowes (101) na něho ztrácí 16 bodů. Jules Cluzel (84) klesl na místo třetí před Fabiena Foreta (83) a Broca Parkese (66).