Losail a Jakub Smrž - Začalo katarské dobrodružství

V písku a kamení katarské pouště začal pro MS Superbiků svým prvním kvalifikačním dnem, druhý závod letošního šampionátu. Odpočatý Kuba Smrž své jméno znova v obou trénincích umístil do elitní desítky nejrychlejších jezdců.

Losail a Jakub Smrž - Začalo katarské dobrodružství

Znamená to, že se máme znovu na co těšit? Zcela určitě. Vždyť právě v Kataru stál před pár měsíci Kuba Smrž na bedně, když skončil třetí v závodě Mistrovství světa Endurance. 
Spousta tehdy najetých kol v trénincích a i samotném závodě byla rozhodně dobrou přípravou na další katarské dobrodružství. Otázkou je, jestli to nebude pro Superbiky v této exotické krajině na dlouhý čas i dobrodružství poslední. Důvod je prozaický. Letos končí promotérovi smlouva a zatím to na její prodloužení nevypadá.

Jakub Smrž: "První den začal dobře, ale od kvalifikace jsem si sliboval trošku víc, i když top10 rozhodně není zklamáním. Ve volném tréninku jsem si vyzkoušel obě motorky, jedna byla nastavená tak, jak jsme jí v Austrálii strčili do bedny. A druhou jsme nastavili podle loňska. Lépe se mi jelo na té druhé, ale nastavení nebylo zcela ideální. Byl jsem 5-tý, avšak ke konci jsem měl rozjeté velmi rychlé kolo, jenž by stačilo k tomu, abych volný trénink vyhrál. Dvě zatáčky před cílem mi však uklouzl zadek a nepovedlo se.Do kvalifikace jsme udělali změny nastavení, které se mi ovšem vůbec nelíbily, tak jsem zbytek tréninku odjel na motorce č.1 a ta byla přednastavená stejně jako ta druhá z dnešního rána. Nakonec jsem se umístil na sedmé příčce. Mám však velké rezervy, především v nastavení předního pérování, které se snad povede do zítra vylepšit.“


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist