Imola - supersporty

O titulu mistra světa supersportů rozhodne až poslední závod v Magny Cours. Opravdový horror viděli diváci v podání Lavertyho a Sofuogla, nakonec se radoval Michele Pirro a vlastně také Kenan Sofuoglu.

Šťastným vítězem závodu se stal italský mladík Michele Pirro na Hondě, který profitoval z pádu vedoucí dvojice Laverty - Sofuoglu v poslední zatáčce, kdy irský jezdec doslova podsekl tureckého pilota v boji o dnešní vítězství.

Závod samotný začal pádem trojice Foret, Praia a Quarmby a také hned z počátku závodu - ve 4. kole - našeho Brita Gina Rey.

Na čele jezdila dvojice z "jiné planety", která si vypracovala náskok přes 7 sekund a oba dva jezdci na motocyklech Honda, Laverty a Sofuoglu, se vystřídali celkem 11x na špici. Do poslední zatáčky vjížděl na čele turecký lídr šampionátu Sofuoglu, když se ho pokusil irský jezdec předjet zleva na brzdy. Bohužel ale Eugene uklouzl a vzal Kenana doslova s sebou. Oba dva skončili v kotrmelcích, nic se jim však nestalo a tak oba dva nejdříve hledali své motocykly. To se podařilo rychleji tureckému jezdci, který dojel do cíle jako druhý, když ho předjel pouze jeho týmový kolega a šťastný dnešní vítěz Michele Pirro. Druhý tedy projel cílem Sofuoglu a na třetího Lavertyho získal další 4 body k dobru, takže jeho náskok před posledním závodem je nyní 16 bodů.

Jako čtvrtý dojel do cíle Broc Parkes (Kawasaki), pátý jeho týmový kolega Katsuaki Fujiwara a šestý - s kapotáží v italských barvách - Massimo Roccoli (Intermoto Czech – Honda CBR 600RR ). Sedmý dokončil Mark Aitchison (Honda), osmý Cristiano Migliorati (Kawasaki), devátý Roberto Tamburini (Yamaha) a Top 10 dokompletoval Gianluca Vizziello (Honda), když v posledním kole odpadl ještě ze 4. pozice Brit Chaz Davies na Triumphu.