Guintoli: V Suzuki na mě nezbylo místo

Sylvain Guintoli se sice těší na superbikovou Ducati, ale zároveň říká, že by raději zůstal u Suzuki.

Guintoli: V Suzuki na mě nezbylo místo
"V Austrálii jsme začali sezónu velmi dobře. Pak jsme ale měli na různých okruzích velké problémy, protože jsem se je musel nejdříve naučit. Konkurence byla letos hodně silná a mnoho jezdců dělily pouze desetiny sekundy. Mohl bych ale říci, že od Ameriky či od Misana jsem začal už zase jezdit lépe a dostával se opět až do samotné špice. A Magny Cours minulý víkend byl mým nejlepším letošním závodem. Jsem rád, že jsem se rozloučil se sezónou dobrým výsledkem a také dobrou kvalifikací. Za tento rok jsem se hodně naučil a také se sám zlepšil. Jsem samozřejmě hodně rád, že mohu jet i příští rok tento seriál. Teď znám všechny okruhy a proto se mohu i nadále zlepšovat", zhodnotil Sylvain Guintoli svou první sezónu v superbicích, kterou jako nováček dokončil na výborném sedmém místě.


"O mé diskvalifikaci si myslím, že byla neoprávněná. Vím, jel jsem rovně, ale zařadil jsem se opět až za Michela. Takže z mého pohledu jsem neudělal nic špatného. A jelikož jsem se soustředil pouze na závodění, tak jsem ani neviděl vyvěšenou vlajku. Navíc byla vyvěšena přímo za poslední zatáčkou a to nevidíte vůbec nic. V takovém závodě, kdy jedou všichni těsně za sebou, se prostě nedíváte moc dopředu, nýbrž jen na nejbližší soupeře", říkal dále Sylvain Guintoli o své diskvalifikaci. 

"Suzuki sice úplně nekončí se svým závoděním v superbicích, ale nebude už dále vyvíjet svůj motocykl. A jelikož zredukovali i hodně svůj budget, tak Alstare nasadí příští rok pouze jeden motocykl s Fabriziem a na mě tak nezbylo prostě místo. Je to škoda, protože jsem chtěl v tomto týmu dále pokračovat a myslím si, že oni také. Ale bohužel v takových případech nejde už jen o sport a tak jsem musel hledat jiné místo. Nyní tedy pojedu v týmu Liberty Racing na Ducati a jen doufám, že to nebude tak těžké jako v MotoGP. Motorka Ducati v MotoGP byla velmi dobrá, ale i těžko ovladatelná, pro mě to ale byla hodně silná zkušenost. Letos jsem závodil proti motocyklům Ducati, a hlavně v Magny Cours jsem dlouho bojoval s Fabriziem. Superbiková Ducati je jistě velmi dobrý motocykl, s kterou můžeš jezdit hodně vpředu a já už se hodně těším. Nemohu se už dočkat, až ji poprvé vyzkouším. S mým novým kolegou Jakubem Smržem vycházím velmi dobře, jezdili jsme spolu dokonce před několika lety ve dvěstěpadesátkách. Myslím si, že jsme schopni si navzájem pomoci a na závodní dráze spolu závodit. Jsem přesvědčen, že atmosféra v týmu bude velmi dobrá", řekl na závěr rozhovoru pro Motorsport-Magazin.com Sylvain Guintoli.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist