Guintoli na plný plyn

V Assenu vyjel francouzský jezdec Sylvain Guintoli svému týmu Effenbert Liberty Racing první historické vítězství v závodě světového šampionátu superbiků, když vyhrál restartovanou první nizozemskou jízdu, kterou provázely proudy vody, ale českému týmu pršelo štěstí.

Guintoli na plný plyn
Šachovnicový praporek odmávl ve třetím kole mistrovství světa superbiků – v typicky zimním holandském počasí – první historické vítězství týmu Liberty Racing Effenbert zásluhou Sylvaina Guintoliho.

Celý tým oslavoval v Assenu, a to nejen pro první a druhá místa, která ulovil Guintoli, ale i pro ostatní tři jezdce Jakuba Smrže, Brett McCormicka a Maxime Bergera, kteří ukázali velké odhodlání bojovat neúnavně s náhlými změnami počasí, reálné šedé eminence, která doprovázela oba závody.

Silné emoce hned v první jízdě. Po špatném začátku vlajkové lodi Effenbertu, Guintoliho a Smrže, se oba vrátili na druhou, respektivně třetí pozici, když se devět kol před koncem dostavil liják. Smrž spadl, závod byl pozastaven a jeho Ducati byla po pádu poškozena. Technici sice dokázali jeho motocykl opět vrátit k životu, ale “Kuba” musel do závodu odstartovat ze zadní části roštu a nikoliv ze třetí pozice, na které se nacházel v době vyvěšení červené vlajky.

Smrž zajel skvělý závod, ve kterém skončil sedmý.

Hrdinou dne ale byl Sylvain Guintoli, který začal velmi opatrně, vzápětí ale nasadil ke smrtelnému útoku a porazil Giugliana a Checu.
Nepopsatelné štěstí bylo vidět ve tvářích celého týmu Effenbert Liberty Racing, který tak vyhrál svůj první závod mistrovství světa superbiků a Guintolimu se tak podařilo uskutečnit velký sen, ukázat naplno svůj jezdecký talent a technické úsilí týmu.

S chutí šampaňského v ústech se český tým vydal do druhé jízdy s jasným cílem, hned od samého začátku potvrdit fantastický výsledek, který získal o několik hodin dříve.

Po více než polovinu závodu se zdál sen o získání prvních dvou míst reálný. Smrž od začátku unikl všech konkurentům a za něho se po špatném začátku dostal Guintoli, který předjížděl jednoho soupeře za druhým a dostihl svého týmového kolegu. Konec už tak šťastný bohužel nebyl. Když Jakub Smrž předjížděl o kolo Aitchisona, tak se zadní pneumatikou dostal na mokrou trávu a upadl. Mezitím vedoucí Guintoli musel odolávat ohromujícímu comebacku Johnnyho Rey. Pilot Hondy díky lepšímu výběru pneumatik předjel v závěru naše francouzské eso a odnesl si vítězství a připravil tak tým Effenbert o double.

Bohužel velmi smutně se skončila druhá jízda pro oba dva naše mladé jezdce Maxime Bergera a Bretta McCormicka, kteří jezdili průběžně v první desítce. Zatímco v případě Francouze nebyly po jeho pádu nahlášeny žádná zranění, tak mladý kanadský spolujezdec v boji s Checou, ten se do závodu navrátil po výměně pneumatik s kolem ztráty, těžce havaroval a v současné době je v nemocnici v Groningenu pod stálým lékařským dohledem.

První vyšetření ukázalo, že jezdec utrpěl zlomeninu pátého a šestého krčního obratle a během několika hodin se rozhodne, jak jeho zlomeninu stabilizovat.

Sledujte aktuální informace o jeho zdravotním stavu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist