Ducati je na rok 2011 nejlepší volbou

Motocyklový novinář Gordon Ritchie ze Skotska je mezi svými kolegy považován za největšího odborníka na světě, který píše o tomto světovém šampionátu superbiků. A zde je jeho hodně zajímavý pohled na nadcházející sezónu ve WSBK co se týká soutěžících strojů.

Ducati je na rok 2011 nejlepší volbou

Krátce před zahájením superbikové sezóny to sice vypadá tak, že všech 21 jezdců má k dispozici motocykly, se kterými je možno zajíždět velmi dobré výsledky. Ale který motocykl je nejlepší? Kdo je tedy uchazečem o titul mistra světa? Ducati pojede letos bez tovární podpory, je to však nevýhoda? Který motocykl by si Gordon Ritchie - píšící o světě superbiků od roku 1993 - zvolil, kdyby byl týmovým šéfem on?

Skutečnost vypadá trochu jinak a podívejme se na jednotlivé zúčastněné továrny a motocykly jeho očima podrobněji:

Začněme u Aprilie! RSV4 je jistě vítězný motocykl, který byl ale postaven speciálně na míru pro Biaggiho. Ačkoliv Leon Camier s ním zajel několik dobrých výsledků, tak ostatní jezdci toho s Aprilií moc nepředvedli a nikoho nepřesvědčili, že by Aprilia byla  nějaká zázračná motorka. Navíc, díky změně pravidel ztratí Italové na letošní rok některé výhody z lońského roku.

BMW je největší záhadou celého superbikového startovního roštu. Žádný týmový šéf se totiž dobrovolně nerozhodne pro tento motocykl S 1000 RR a to i přesto, že potencionál je zde opravdu velký.Honda už není ten nejčerstvější model, to je jasné. Navíc je zde kompromis, tovární účast je realizovaná privátním týmem.

Nová Kawasaki Ninja ZX-10R má možná před sebou velké možnosti. Ovšem musí očekávat dětské nemoci, které nedokáže nikdo dopředu odhadnout a odhalit je.
Jediná Suzuki ve startovním poli je jistě u týmu Alstare v těch nejlepších rukách. Ale bez Leona Haslama v sedle Suzuki čeká tento tým hodně tvrdé období.
Inovanovaný model Yamahy prý vyřešil doposavadní problémy s odcházejícími pneumatiky během závodu. Ovšem jestli je to opravdu tak, ukáží až závody samotného.


 

"Jako týmový šéf na kompletní sezónu 2011 bych zvolil Ducati", říká Gordon Ritchie a vysvětluje proč: "Po oficiálním odchodu továrny Ducati z MS totiž dostaneš i jako privátní tým ty nejlepší díly a navíc guru továrny Ducati Ernesto Marinelli bude pracovat pro Tebe. Ostatně s výjimkou Monzy funguje tento motocykl úplně všude. Takže dle mého názoru bude Ducati nejlepším motocyklem roku 2011, ostatně tak, jak tomu bylo ve většině roků historie světových superbikových závodů.".   

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.35
Známkováno: 17x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist