Le Mans: Vítězství pro Kawasaki, titul pro Suzuki

Vítězem posledního letošního závodu mistrovství světa Endurance, kterým byl 24-hodinový závod v Le Mans, se stal tým SRC Kawasaki před SERT Suzuki a BMW Motorrad France. Druhé místo stačilo týmu SERT k zisku titulu mistra světa seriálu WEC pro rok 2012.

Suzuki Endurance Racing Team vyhrál v roce 2012 seriál mistrovství světa "World Endurance Championship".

Tým SERT v sestavě Vincent Philippe, Anthony Delhalle a Takuya Tsuda ujel celkem 844 kol na světoznámého okruhu Bugatti, a skončil v konečné klasifikaci druhý jen o 1:02 minuty za vítězným týmem SRC Kawasaki, který ujel rovněž 844 kol. SERT dostal časový trest za údajné porušení pravidel během zastávky v boxech, což jej odsunulo na druhé místo. I toto druhé místo ale týmu SERT stačilo k tomu, aby se stal už po 12. mistrem světa WEC se ziskem 128 bodů po pěti letošních závodech. Třetí skončil tým BMW Motorrad Francie, čtvrtý Yamaha France GMT a Top-5 dokompletoval tým Honda TT Legends.
Tým SRC Kawasaki v sestavě Julien da Costa, Gregory Leblancem a Freddy Foray se tedy stal vítězem letošního závodu 24-hodin Le Mans a Kawasaki je tak prvním výrobcem za posledních deset let, který dokázal vyhrát tento závod třikrát v řadě. Navíc celkovým počtem ujetých kol byl vytvořen nový rekord závodu.
Celkem 23 hodin trvala neuvěřitelná bitva mezi týmy Kawasaki SRC a Suzuki SERT. Kawasaki dokázala vyhrát i v kubatuře Superstock, kdy tým Louit Moto 33 ve složení David Perret, Nicolas Salchaud a Nans Chevaux ujel celkem 810 kol a obsadil celkově 8. místo.

24 Heures Moto Le Mans 2012 - konečné pořadí: 1. SRC Kawasaki Pirelli (Ninja ZX-10R) - Julien DA COSTA / Grégory LEBLANC / Freddy FORAY - 844 kol, 2. SERT (GSX-R 1000) - Vincent PHILIPPE / Anthony DELHALLE / Takuya TSUDA - 844, 3. BMW Motorrad France (S1000 RR) - Sébastien GIMBERT / Damian CUDLIN / Erwan NIGON - 840, 4. Yamaha GMT 94 (YZF1000-R1) - David CHECA / Kenny FORAY / Matthieu LAGRIVE - 839, 5. Honda TT Legends (CBR1000 RR) - John Mc GUINNESS / Cameron DONALD / Mathieu GINES - 828, 6. National Motos (Honda) 815, 7. MCP Starteam 67 (Suzuki GSX-R1000) 814, 8. Louit Moto 33 (Kawasaki) 809, 9. Penz13 Kraftwerk (BMW) 806, 10. RAC 41 (Yamaha) 803.