Puškár úspešný v Rijeke

Počas uplynulého víkendu sa v Rijeke konali preteky Alpe - Adria Cupu, kde sa darilo slovenskému pretekárovi v triede 125 Sportproduction Michalovi Puškárovi

Počas uplynulého víkendu sa v Rijeke konali preteky Alpe - Adria Cupu, kde sa darilo slovenskému pretekárovi v triede 125 Sportproduction Michalovi Puškárovi. Michal chcel po smole v úvodných dvoch podujatiach dosiahnuť na čelné umiestnenia, čo sa mu aj podarilo. Prinášam vám jeho vlastné vyjadrenie o tom ako to v Chorvátsku vyzeralo:
Piatok: V piatok boli voľné tréningy, zamerali sme sa hlavne na nastavenie motora.
Sobota: V prvom kvalifikačnom tréningu som zajazdil 5. najlepší čas, v druhom 6-ty. Motocykel pracoval výborne, ale používali sme staré pneumatiky, ktoré už ďalšie zlepšenie neumožňovali. Konkurencia bola veľmi silná, nakoľko prišlo dosť talianskych a chorvátskych jazdcov, ktorí majú Grobnik veľmi dobre najazdený a závodov A-A sa zúčastňujú len na tomto okruhu, pretože jazdia väčšinou majstrovstvá Talianska.
Nedeľa: Do Warm-upu sme obuli nové preumatiky a podarilo sa zajazdiť tretí najlepší čas, pričom čas z kvalifikácie sa zlepšil o približne 2 sek. V závode som odštartoval na 5-tom mieste, v priebehu niekoľkých kôl sa mi podarilo prebojovať na 2.miesto, pričom náskok na tretieho Borromea sa zvyšoval a strata od vedúceho Pianiho sa postupne znižovala. V polovici závodu som už bol tesne za vedúcim jazdcom ale v jednej zákrute som to trochu prebrzdil a stratil 2 sekundy. To využil Borromeo a predbehol ma. Začal sa tvrdý súboj a postupne sme sa dotiahli na vedúceho Pianiho. V poslednom kole sa odohrával boj v ktorom sa každý snažil strhnúť vedenie na svoju stranu. V tejto naháňačke sa mi podarilo zajazdiť najrýchlejšie kolo závodu 1.49.383. Nakoniec sme sa vrútili do cieľa spolu a o poradí rozhodovali časomerači. Zvíťazil Borromeo, druhý Piani strácal 0,006 s a pre mňa to nakoniec bolo tretie miesto so stratou 0,2 s. Bol to skutočne skvelý závod a vyborný výsledok, otec prežíval tažké chvíle počas preteku, ale nakoniec bol velmi štastný. Vďaka Bohu za tento výsledok ktorý má pre mňa cenu víťazstva. Veľmi sa teším na další závod na Pannoniaring. V tomto závode štartoval aj nový slovenský jazdec Myšák, ktorý kúpil moju minuloročnú apriliu. Darilo sa mu, postupne zrýchľoval, ale po nepríjemnom páde v kvalifikačnom tréningu na štart nenastúpil.