ME - Hungaroring (neděle)

Čeští jezdci byli na maďarském Hungaroringu vidět. Tři z nich dojeli v první desítce, nejvýraznějšího úspěchu dosáhl Michal Filla, který dokončil závod 250 ccm na šestém místě.

ME - Hungaroring (neděle)
Na maďarském okruhu Hungaroring pokračoval dnes evropský šampionát silničních motocyklů. Ve třídě 125 ccm slavil své letošní třetí vítězství německý Ital Dario Giuseppetti z Berlína, který v závodě zvítězil. Na druhém místě letos již popáté skončil Mattia Angeloni, jenž si tak udržel své průběžné vedení v tomto šampionátu o sedm bodů právě před dnešním vítězem. Třetí místo dnes obsadil další Ital Michele Pirro.
Z českých zástupců v této třídě se lépe dařilo Igorovi Kalábovi, který i přes problémy v úvodní zatáčce závodu dokončil na solidním, sedmém místě, jen jednu pozici před osmým Václavem Bittmanem, který se tímto závodem loučil s evropským šampionátem, když na poslední dva podniky na pyrenejském poloostrově nepocestuje.
Závod třídy 250 ccm již mohl určit letošního, evropského šampióna. Japonský jezdec Taro Sekiguchi z italského týmu EDO Racing nic neponechal náhodě a i v šestém závodě letošního šampionátu starého kontinentu zvítězil. Sekiguchi tak má na svém kontě plný bodový zisk, tedy 150 bodů a protože druhý Vesa Kallio má přesně polovinu těchto bodů (75), nemůže být Sekiguchi již předstižen.
V samotném závodě na okruhu Hungaroring dojel na druhém místě právě finský jezdec Vesa Kallio před třetím Francouzem Gregory Leblancem.
Náš stát v tomto závodě zastupovala dvojice Radomil Rous - Michal Filla. Prvně jmenovaný patřil k favoritům na pódiové umístnění a to i protože startoval z první řady, kterou si zajistil čtvrtým časem v sobotní kvalifikaci. Raduna však bohužel cíl závodu neviděl, když stejně jako domácí borec Gábor Rizmayer havaroval.
I přes pád Radka Rouse byl český zástupce v závodě vidět hodně vysoko. Postaral se o to šlapanický Michal Filla, který po bojovném výkonu skončil na fantastickém, šestém místě a připsal si tak své další, evropské body.
Ze závodu třídy Supersport doposud nemám oficiální výsledky, přesto již nyní vás mohu informovat o vynikajícím úspěchu Jiřího Brože, který se svou Kawasaki obstál v boji mezi evropskou elitou a veze domů dva body za čtrnácté místo.
Všem českým jezdcům gratuluji a přeji hodně štěstí v případném startu ve dvou posledních závodech, ostatním dobrou a úspěšnou "okurkovou" sezónu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist