GP Ria - 1. kvalifikace

Héctor Barbera vítězí v 1. kvalifikaci třídy 125 ccm. Lukáš Pešek na 12. místě, Markéta Janáková na předposledním, 31. místě. Sete Gibernau nejrychlejším ve třídě MotoGP. Dvěstěpadesátky se staly kořistí Randy De Punieta, náš Jakub Smrž je dvacátý.

125 ccm
Héctor Barbera zvítězil časem 1:57,740 v první kvalifikaci třídy 125 ccm. Na druhém místě se umístil Roberto Locatelli, který za Barberou zaostal o 0,422 sekundy. Třetí skončil Jorge Lorenzo se ztrátou 0,440 a provizorní první řadu by po dnešku doplnil Casey Stoner (0,505).
Náš Lukáš Pešek byl ještě pět minut před koncem na osmém místě, pak však propadl až na šestnáctou pozici. Posledním kolem dokázal zajet čas 1:59,073 a skončil tedy jako dvanáctý. Markéta Janáková skončila za čas 2:04,604 na předposledním, 31. místě.
MotoGP
Sete Gibernau si novým kvalifikačním rekordem okruhu 1:48,618 zajistil prozatímní Pole Position pro nedělní závod třídy MotoGP. Na druhém místě se umístil japonský pilot Makoto Tamada, který za Gibernauem zaostal o 0,679 sekundy. I na třetím místě je jméno jezdce na motocyklu Honda, tímto jezdcem je domácí matador Alex Barros (+0,681), který v Riu zahajuje třetí stovku závodů MotoGP. Italský jezdec Valentino Rossi skončil se ztrátou 0,709 sekundy na čtvrtém místě, když na pátou pozici až v závěru odsunul Lorise Capirossiho.

250 ccm
V první kvalifikaci třídy čtvrtlitrů zvítězil francouzský jezdec Randy De Puniet, jenž jedno kolo na okruhu v Riu zajel za 1:52,929 a zanechal tak o 0,052 sekundy na druhém místě továrního jezdce Aprilie Manuela Poggialiho ze San Marina. Třetí dnes skončil Sebastian Porto (+0,147), čtvrtý byl na nejrychlejší Hondě Daniel Pedrosa (+0,298). Pětici nejrychlejších doplnil Toni Elías, jenž za De Punietem zaostal o 0,384 sekundy.
Náš Jakub Smrž dnes zajel čas 1:55,437. Tento čas Kubovi stačil na dvacáté místo a tak doufejme, že zítra Kuba ubere nějakou tu desetinku a posune se blíže k nejrychlejším jezdcům.

Aktuální výsledky z Ria naleznete v sekci VÝSLEDKY.