41th Macau Motorcycle Grand Prix

Steve Plater zvítězil v posledním velkém závodě letošní sezóny, který se jel tradičně v čínském Macau.

Steve Plater získal své druhé vítězství v závodě Macau Grand Prix, když se dnes radoval na čínském okruhu, kde o 4,120 sekundy porazil Johna McGuinnesseho, který při své cestě za druhým místem dokázal překonat traťový rekord a stanovit jeho novou hodnotu na čas 2:26,096.
Vítěz kvalifikace Michael Rutter nedokázal nejen získat rekordní sedmé vítězství, ale nakonec ani pódium, když v boji o třetí místo s Thomasem Hinterreiterem chyboval v zatáčce Lisboa a musel opustit dráhu.
Nejlepším ve třídě Supersport byl Brit Allan, který porazil Němce Penzkofera o 12 sekund.
17.- Callum Ramsay (GBR-Honda Solent) +2:31,491 3. místo SSP
Závěrem mi dovolte ještě vysvětlení k vysílání TV Eurosport. Tato stanice skutečně měla vysílat závod v přímém přenosu. Komentátor Josef Kubíček však marně čekal v kabině pro komentování a technici v Sazka Aréně, kde se česká verze Eurosportu vyrábí, stejně jako on nechápali proč se obrázky neukázaly. Z Francie, kde je sídlo evropského eurosportu, nepřišlo žádné vysvětlení, nicméně pan Kubíček slíbil, že jakmile se dozví proč se nevysílalo, bude Vás prostřednictvím těchto stránek ihned informovat.