Michelin Endurance Cup – 7h Le Slovakiaring

Na konci června zamířila pozornost všech příznivců vytrvalostního okruhového ježdění směrem ke slovenskému okruhu Slovakiaring, kde se od 30.6. do 2.7. konal vrchol letošní Endurancové sezóny mezi amatérskými jezdci - závod nazvaný 7h Le Slovakiaring!

Okruhová agentura WildMotors.cz zde pořádala další závodní víkend sezóny 2017, jehož vrcholem byl nedělní vytrvalostní 7h závod týmů.

Pátek 30.6.2017- Trening day

Tento den byl určen především k tomu, aby jezdci mohli vyzkoušet svou techniku, nastavit správně své motocykly a také sami sebe. Jezdilo se ve skupinách rozdělených podle časů, tak aby spolu vždy jeli jezdci, kteří dosahují podobných časů. Každý z jezdců měl k dispozici 6x 20min. pro svůj trénink a přípravu na následující závodní dny.

Sobota 1.7.2017- Race day

V sobotu dopoledne byly na programu kvalifikace na odpolední závody jednotlivců, které byly jako vždy rozděleny do kategorií podle objemu motocyklů – Superbike a Supersport, dále potom kategorie Open a také kategorie „Zweitakt“(2T) pro dvoudobé motorky. Tradičně se také konal závod pro ženy – Ladies Trophy.

Ale pojďme již k závodu SSP – v první řadě stáli Martin Klimits, Pierre Coppa, Michal Ronec a Karel Pešek. Závod byl vypsán na 9 kol a hned od startu byl na trati k vidění velký boj. V čele spolu jela dvojice Klimits a Pešek, za nimi potom probíhal ostrý souboj mezi Coppou a Kudlikem, který trval až do poslední zatáčky!

6. Michal Posák 2:18,742

Dalším závodem byl závod kategorie Superbike. I zde byl plný rošt a závod byl vypsán také na 9 kol. První řada startovního roštu byla ve složení – _Martin Kolek, Dominik Jůda, Martin Kříž, Aleš Novotný. Tento závod s náskokem 4,854s vyhrál poleman Martin Kolek.

6. Ondřej Plesl 2:17,266

Následovaly závody -2T- a Ladies Trophy, tedy závod čistě dvoutaktních motocyklů s nejrychlejšími dívkami a ženami. Tento závod se jel na 6 kol.

A již zde byl vrchol tohoto eventu - hlavní závod – 7h Le Slovakiaring

Od rána se jednotlivé týmy pečlivě připravovaly, protože na programu dne byl pouze krátký warm up a poté již ostrý start závodu! Těsně před 10h se na okruhu rozhostilo úplné ticho a bylo to ticho před 7h bouří! Na pokyn startéra končí magická chvilka absolutního klidu a jezdci startují své motocykly a vyráží vstříc 7 hodinovému dobrodružství! Celý závod probíhal za neustále se měnícího počasí, kdy pár kapek deště vždy střídal řádný poryv větru. No ale to už patří k pořádnému závodění a nutno dodat, že všechny týmy se s tím vypořádaly nadmíru dobře.

V čele závodu se zpočátku usadily SBK týmy Exteria Stars, Mimoni a Inter Cars a v  kategorii SSP to byly potom týmy RFMV69, Garo racing a Högner boys. V průběhu závodu byl dvakrát povolán na trať safety car a to vždy z důvodu znečištění trati olejem. V kategorii Supersportů nakonec nejvíce doplatili na pády jezdci týmu Högner, kteří se bohužel v celkovém pořadí umístili až na 5. místě. O vítězství tak bojovali až do konce dva týmy a rozdíl mezi nimi byl po sedmi odjetých hodinách pouhých 38,358s!